شرایط نامناسب محصولات بسته بندی ایران

5/5 - (1 امتیاز)

رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ گفت: با تلاش چندین ساله توانسته بودیم که صادرکننده محصولات بسته‌بندی به کشورهای منطقه شویم،‌ اما با نامساعد شدن شرایط و کمبود مواد اولیه ترکیه،‌ هند و پاکستان بازار داخلی را نیز در اختیار گرفته‌اند.

به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، بابک عابدین رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ، در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران پویا،‌ با انتقاد از پیشروی کشورهای ترکیه،‌ هندوستان و حتی پاکستان در بازار بسته‌بندی ایران گفت:‌ در ماه‌های اخیر به دلیل متغیر بودن نرخ ارز و کمبود مواد اولیه چاپ و بسته‌بندی در داخل، بازارهای بسته‌بندی کشور هدف کشورهای ترکیه‌، هندوستان و پاکستان شده است.

وی ادامه داد:‌ نمایندگان شرکت‌های این کشورها با تولیدکننده مواد غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی برای تأمین بسته‌بندی‌های مورد نیاز آن‌ها وارد مذاکره شدند، متاسفانه این امر مشکلات بسیاری را در کشور به وجود خواهد آورد که مهمترین آن بیکار شدن صدها کارگر ایرانی فعال در این بخش است.

عابدین تصریح کرد: ما در زمینه برچسب‌های بسته‌بندی تقریبا‌ً خودکفا شده بودیم، مگر یکسری کارهای برچسب‌های خاص که امکان واردات مواد اولیه تولید آن‌ها را نداشتیم، در این زمینه ما سال‌ها سرمایه‌گذاری کرده و کمپین راه انداختیم تا ایران از واردات لیبل خودکفا شد و توانستیم صادرکننده نیز باشیم،‌ حتی با ترکیه که یکی از صادرکنندگان برچسب بسته‌بندی در منطقه است نیز دو سال پیش قراردادی برای کاغذ برچسب‌دار به امضا رسید.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ تصریح کرد:‌ اکنون مرکب‌ و مواد اولیه تولید برچسب‌های بسته‌بندی به دلیل سیاست‌‌های اشتباه واردات در ایران موجود نیست و چون واردات آن به کشور گران تمام می‌شود،‌ قیمت تمام شده نیز بالا می‌رود. متاسفانه فرصتی‌ که پیش آمد تا ما صادرکننده لیبل به منطقه باشیم در حال از دست رفتن است.

مطلب پیشنهادی:   طرح جدیدی از کارتن دسته دار | ابتکاری از یک شرکت آبمیوه سازی

منبع: پاپنا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button09122457636