کارتن سازی | بررسی صفر تا صد

چرا کارتن و کارتن سازی؟

بسته بندی با کارتن، یک راه حل عالی و مقرون به صرفه برای طیف وسعی از نیاز های ذخیره سازی و بسته بندی گوناگون است. از مزایای استفاده از کارتن:

  • اول، محافظت بسیار مناسب در هنگام جا به جایی.
  • دوم، جعبه های مقوایی نسبت به انتخاب های دیگر مقرون به صرفه تر هستند.
  • سوم، قابل استفاده برای نیاز های متنوع  و از همه مهم تر سازگار با محیط زیست می باشند.

شما می توانید از بسته بندی مقوایی برای انواع مختلفی از کالا ها و محصولات استفاده کرده و به عنوان یک کسب و کار کارآمد و با جایگزین کردن پلاستیک با مقوا، صورت حساب های خود را کاهش داده و در کنار آن، از اثر مخرب انباشت مواد پلاستیکی در محیط زیست  بکاهید. همه ی این مزایا در حالی است که اطمینان حاصل کنید، محصولات شما دست نخورده و در بهترین حالت ممکن به دست مشتری خواهد رسید.

در ادامه ی این مقاله، مزایای استفاده از کارتن و مزایای ارتباط با شرکت خوب کارتن سازی برای بسته بندی توضیح خواهیم داد. خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد، هر آن چه در مورد بسته بندی کارتن نیاز است بدانید را بیابید.

بسته بندی مقوایی در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

بسته بندی با کارتن فوق العاده منعطف و همه کاره بوده و طیف وسیعی از کاربرد ها را در بر می‌ گیرد. هدف اصلی بسته بندی با کارتن، حفاظت از کالاها (معمولاً اقلام جامد) است که باید ذخیره و حمل و نقل شوند.

این یک شیوه ی گسترده برای نگاه کردن به کاربرد های بسته بندی با کارتن بوده، زیرا واقعیت این است که کارتن می تواند برای بسته بندی هر آن چه که فکرش را می کنید مورد استفاده قرار بگیرد؛ از کالا های الکتریکی گرفته تا اقلام مختلف خانگی. شرکت های بزرگ  از جعبه های کارتن استفاده می کنند تا بتوانند محصولات را به صورت انبوه تولید کنند، در حالی که کسب و کار های کوچک تر سفارشات را در جعبه های مقوایی بسته بندی می کنند تا اطمینان حاصل کنند که محصولات آن ها بدون آسیب دیدگی به دست مشتریان خواهد رسید.

انواع کارتن

کارتن می تواند برای ذخیره ی مواد غذایی و نوشیدنی ها مورد استفاده قرار بگیرد (به عنوان مثال، کارتن شیر)، و در موارد خاص درام های مقوایی حتی برای حمل مواد شیمیایی خطرناک، مواد اولیه ی داروسازی و زباله های آلوده استفاده می شوند. این کاربرد ها آن قدر متنوع  و متفاوت هستند که لیست کردن  تمام آن ها غیر ممکن به نظر می رسد. جعبه کارتن توسط افراد معمولی، کسب و کار های کوچک در مقیاس محلی و شرکت های صنعتی عظیم استفاده می شود. اگر یک مورد باید حمل شود، احتمالا می تواند در جعبه مقوایی حمل شود!

انواع کارتن:

 

کاربرد های کارتن ها بسیار متنوع است؛ زیرا برای  طیف گسترده ای از  موارد مختلف بسته بندی  قابل استفاده است. کارتن به راحتی قابلیت تولید انبوه و سریع را دارد، اما همچنین می تواند به طور اختصاصی بسته به نیاز های سفارش دهنده و برای برآورده ساختن نیاز های مختلف حمل و حفاظت از موارد خاص سفارشی سازی شود. اما در حالی که مقوا در اشکال و اندازه های مختلف موجود است، سه نوع عمده بسته بندی با آن وجود دارد که معمولا برای حمل و نقل و ذخیره سازی صنعتی استفاده می گردد که بدین ترتیب هستند:

اول، جعبه مقوایی تک دیواری:

جعبه های کارتن تک دیواری، بهترین گزینه و مقرون به صرفه ترین آن ها است. ارائه ی میزان قابل قبول از حفاظت، وزن سبک و همه کاره بودن از دیگر خصوصیات آن می باشد.

دوم، جعبه مقوایی دو طرفه:

جعبه های مقوا دو دیوار، دارای دو لایه مقوا بوده در حالی که گران تر و سنگین تر هستند. یک لایه ی حفاظت شده اضافه داشته، مقاومت و دوام بیشتری دارند.

سوم، درام های فیبری:

درام های فیبر، ظروف دایره ای تولید شده از فیبر مقوا سفت هستند. آن ها سطح بالایی از حفاظت را ارائه می دهند و می توانند با استفاده از لاین های درام به منظور ذخیره مایعات و همچنین جامدات، نصب شوند. درام های فیبر، اغلب برای ذخیره غذا استفاده می شوند. (آن ها کیفیت غذا را نیز حفظ می ‌کنند.) همچنین  برای حمل کالا ها و مواد  خطرناک استفاده از آن ها توسط سازمان ملل متحد مورد تایید قرار گرفته است.

آیا مقوا یک ماده بسته بندی و کارتن سازی خوب است؟

کارتن، یک ماده ی عالی برای بسته بندی شناخته شده است. در حالی که جعبه های مقوایی ممکن است در نگاه اول مقاوم به نظر نرسند، کارتن با کیفیت بالا قوی، با دوام و قادر به مقاومت در برابر مقدار شگفت انگیزی از آسیب ها است.

بسته بندی با کارتن

بیایید نگاهی به مزایای عمده ی بسته بندی مقوا با جزئیات بیشتر بیندازیم، تا ببینیم که چرا استفاده از کارتن می تواند یک انتخاب خوب تلقی شود.

کارتن همه کاره است!

بسته بندی کارتن همه کاره بوده و همانطور که پیش از این توضیح داده شد، یک طیف فوق العاده ای از کاربست ها را دارد. کارتن را می توان به جعبه یا درام تبدیل کرد و می تواند به تقریباً هر اندازه تولید شود. همچنین می تواند با آرم های شرکت مارک دار باشد یا برای ارائه ی دستورالعمل یا هشدار ها به مشتریان استفاده شود. بنابراین بسته بندی کارتن می تواند بخش مهمی از فرآیند بازاریابی و نام تجاری شرکت باشد.

کارتن مقرون به صرفه است:

بسته بندی با کارتن، بدون هیچ شکی مقرون به صرفه است. این یکی از ارزان ترین فرم های بسته بندی بوده که شما می توانید برای کسب و کار خود در نظر بگیرید، به ویژه اگر شما سفارشات عمده و انبوهی را برآورده کنید. توجه کنید که مانند هر نوعی از محصول، بسته بندی، شما نباید تنها به دنبال ارزان ترین گزینه بروید. پیشنهاد می شود همیشه به دنبال بسته بندی مقوایی با کیفیت باشید، حتی اگر برای تهیه ی آن، مجبور به پرداخت هزینه ی بیشتری شوید؛ چرا که شما هرگز نمی خواهید مشتریان خود را با کالاهای آسیب دیده و یا بسته بندی ضعیف از دست دهید.

کارتن ها با دوام هستند:

بسته بندی کارتن برای محافظت از هر آن چه که در داخل آن ذخیره می شود، طراحی شده است و از پسِ این وظیفه به خوبی بر می ‌آید. جعبه های کارتن از دو لایه ی مقوا تشکیل شده که با یک لایه کارتن راه راه پر شده است.

این یک لایه محافظتی را ارائه می دهد که از آسیب دیدگی های احتمالی جلوگیری می کند. جعبه های کارتنی می توانند در برابر خراش، ضربه و پرتاب مقاومت کنند و حتی تا حدودی نیز ضد آب هستند.

آیا مقوا سازگار با محیط زیست است؟

یکی از بزرگ ترین مزایای بسته بندی کارتن، این است که با محیط زیست سازگار خواهد بود. جعبه های کارتن، اغلب می توانند چندین مرتبه مورد استفاده قرار بگیرند، اما اگر حتی نخواهید از آن ها استفاده ی مجدد کنید؛ به راحتی قابلیت تبدیل به محصولات جدید بازیافتی را نیز خواهند داشت.

این تنها یک فرصت برای نجات محیط زیست نیست، بلکه به تامین کنندگان کارتن کمک می کند تا از طریق بازیافت، هزینه های خود را کاهش دهند که در نتیجه به کسب و کار های کوچک تر این امکان را می ‌دهد تا از کارتن ارزان تر برای ذخیره سازی و نیاز های حمل و نقلی خود بهره مند شوند.

انتخاب بسته بندی مقوا در مقابل مواد دیگر مانند پلاستیک به کسب و کار ها کمک می کند تا تولید آلودگی کربن خود را پایین تر نگه داشته و در نهایت، با ایجاد محیط زیستی سالم و پایدار تر نام تجاری و برند خود را در ذهن مشتریان حساس نسبت به محیط زیست به عنوان کسب و کاری که دوستدار محیط زیست است، جا بیندازند.

چگونه کارتن را در کارتن سازی قوی تر می کنند؟

اگر شما اقلام ارزشمند یا شکننده ای برای حمل و نقل داشته باشید، ممکن است تعجب کنید که چگونه می توان کارتن را تقویت کرد، تا برای ذخیره سازی و حمل و نقل، امن و مقاوم باشد تا از اقلام ارزشمند شما به خوبی محافظت کند.

برای شروع، همیشه بهتر است برای سرمایه گذاری در جعبه های با کیفیت بالا از یک تامین کننده معتبر استفاده کنید. دوم، به جای رفتن به سمت جعبه های ارزان یا جعبه هایی با قیمت بالا، همیشه جعبه های مقوایی دو طرفه قوی را انتخاب کنید تا دیگر نسبت به مقاومت بسته خود هیچ گونه نگرانی نداشته باشید.

کارتن سازی

این امکان وجود دارد که ورق های مقوایی اضافی را در دیواره های جعبه بسته بندی اضافه کنید یا خودتان جعبه را دولایه کنید. بدین صورت که دو جعبه را با یکدیگر ترکیب کنید تا مقاومت جعبه دو برابر شود. توصیه می شود، همه ی اقلام را محکم بسته بندی کنید تا از حرکت اقلام داخل جعبه در حین حمل و نقل جلوگیری کنید و در صورت لزوم موارد اقلام را در ورق های کاغذی یا مقوا به خوبی کاغذ پیچ کرده تا نقش ضربه گیر را برای اقلام شما داشته باشد.

پیش از حمل و نقل، بسته بندی کارتن را برای هر گونه پارگی یا آسیب ساختاری بازرسی کنید. آسیب های موجود به راحتی می توانند در طول حمل و نقل تشدید شوند، بنابراین تنها از جعبه های محکم و دست نخورده استفاده کنید.

کلام آخر:

بسته بندی با کارتن به دلیل ماده ی شگفت انگیز در یسث، با دوام عمل خواهد کرد و می تواند به راحتی برای ذخیره و حمل طیف گسترده ای از کالا ها و محصولات استفاده شود. بسته بندی مقوایی مقرون به صرفه، چند منظوره و مهم تر از همه، سازگار با محیط زیست است. اگر شما به دنبال بسته بندی کارتن با کیفیت برای کسب و کار یا نیاز های شخصی خود هستید، دریغ نکنید تا برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بسته بندی با کارتن و کارتن سازی با ما تماس بگیرید.

Call Now Buttonمدیر عامل 09122457636