۱۵ طرح شگفت‌انگیز بسته بندی شکلات – قسمت دوم

در قسمت اول ۱۵ طرح بسته بندی شکلات ما ۷ برند شکلات سازی را با بسته بندی‌های حیرت‌آور معرفی کردیم و حالا در قسمت دوم …  با سپیدارکارتن همراه باشید :

٨. Filter Chocolate

شرکت Alok Nando & Company مأمور شد تا با الهام گرفتن از مفاهیم هندی برای شکلات های شرکت Filter بسته بندی هایی کاملاً متفاوت طراحی کند. در شرایطی که بسته بندی های مدرن و خوش آب و رنگ دنیای شکلات را زیر سلطه گرفته، استفاده از این بسته بندی های تک رنگ کاملاً خلاف انتظار همگان بود و نظرها را به سوی خود جلب کرد. طراح می گوید؛ تصمیم گرفتیم از ابتذال و رنگ های پر زرق و برق فاصله بگیریم و بیشتر بر روی درون مایه های هند تمرکز کنیم.

شکلات های شرکت Filter

٩. Mast Sea Salt Collection

نمی توان از بسته بندی شکلات های تخته ای سخن گفت و  به Mast Brother اشاره ای نکرد، شرکتی پیشگام در صنعت شکلات سازی که در سال ٢٠٠٧ وارد عرصه تولید شکلات های شراب‌دار شد.

شرکت Mast Brother خود دستی در طراحی دارد. حاصل همکاری اخیر‌آنها با شرکت تولید کاغذ دیواری Calico، طرح هایی الهام گرفته شده از بافت های ساختمانیست که امضای منحصر به فرد Mast در مرکز آن خودنمایی می کند. برای خلق این طرح‌‌ها پیش از خشک شدن آبرنگ دانه های نمک بر روی آن پاشیده اند، نتیجه کار طرحیست که گویی از دنیایی دیگر آمده است.

شکلات Mast

١٠. Alice Chocolate

بعضی وقت‌‌ها خوراکی های معرکه و بی نظیر در قالب بسته هایی کوچک و جمع و جور ارائه می شوند. زمانی که شرکت مشاوره برند سازی Micheal Felber and Steven Mark Klein خلأ حضور شکلات های سوئیسی را در بازار حس کرد، با الهام گرفتن از قوطی کبریت، اقدام به طراحی و خلق شکلات های Alice با بسته بندی کشویی نمود. بسته بندی این محصول متشکل از یک نیم رخ کاملاً کلاسیک به سبک قرن هجدهم و حروف مدرن Sans Serif (بدون دندانه) می باشد که در قلب پیش زمینه ای سفید رنگ خودنمایی کرده و نگاه‌‌ها را به سوی خود جلب می کنند. مؤسسین این شرکت به نمادین بودن شکلات های خود می بالند. در معرفی این برند چنین آمده است؛ اگر روزی بخواهیم لیستی از ١٠٠ برند کلاسیک و نمادین تهیه کنیم بدون شک نام شکلات های Alice در این لیست افسانه ای و در کنار نام هایی همچون Chanel No 5 و Patek Philippe Calatrava و Hermes Kelly Bag دیده می شود.

شکلات Alice

١١. Bennetto

این طرح منحصر به فرد از ONE DESIGN به ما می گوید که هیچ تصویری وهم انگیزتر از پرنده ای نیست که کت و شلوار به تن کرده است. زمانی که شرکت شکلات سازی Bennetto به سراغ بچه های این آژانس تبلیغاتی رفت از‌آنها خواست طرحی دلفریب و مدرن برای نوشیدنی های شکلاتی و ارگانیک این شرکت ارائه دهند، شکلات هایی که این بار به صورت قالبی عرضه می شد،‌آنها نیز سنگ تمام گذاشته و این بسته بندی های مصور و نامتعارف را خلق کردند. پرنده ای عجیب و غریب از کشور پرو در گوشه ای از این طرح خیالی جا خوش کرده است، در واقع طراحان قصد داشتند اشاره ای کنند به آمریکای شمالی که زادگاه شکلات است. بدون شک این بسته بندی به مذاق دوستداران محیط زیست خوش خواهد آمد؛ در وبسایت Bennetto می خوانید که برای تولید بسته بندی خاکستری رنگ این شکلات‌‌ها از سلولز و گیاهان و منابع تجدیدپذیر استفاده شده و می توان از آن به عنوان خوراک کرم و حلزون بهره برد.

شکلات Bennetto

١٢. Dallmayr

شرکت آلمانی Factor Product با تلفیق کردن تجددگرایی و آداب و سنت کهن و الهام گرفتن از پاکت نامه برای شکلات های Dallmayr بسته هایی طراحی کرده که ظرافت و لطافت یک برند اروپایی را به رخ می کشند. مشتری از‌آنها خواسته بود طرحی ارائه دهند که مصرف کنندگان با دیدن آن بی درنگ متوجه شوند که با یک شکلات بسیار با کیفیت و با کلاس طرف هستند و از حق نگذریم این شرکت مونیخی در انجام رسالت خود کاملاً موفق عمل کرده است. هر یک از این پاکت های کاغذی با برچسبی منقش به نام Dallmayr مهر و موم شده‌اند و برای مشخص کردن طعم خاص هر شکلات تصویر همان گیاه بر روی پاکت آمده است.

شکلات Dallmayr

١٣. Melt

در پس این طراحی یک ایده دیوانه وار نهفته است؛ چرا برای بسته بندی شکلات از خود شکلات استفاده نکنیم؟! شرکت JJAAKK Design تصمیم گرفت برای طراحی بسته بندی شکلات های شرکت افسانه ای Melt همین ایده را پیاده کند. تیم طراحان JJAAKK Design با استفاده از جوهر برجسته طرح هایی واقع گرایانه و هنرمندانه از شکلات آب شده را بر روی بسته شکلات‌‌ها به تصویر کشیده اند.

یک نگاه اجمالی و طنزآلود از محتویات شگفت انگیز داخل این بسته ها!

شکلات Melt

١۴. Moonstruck

زمانی که Moonstruck Chocolate عزم خود را جزم کرد تا شکلات های تک منبعی خود را در سطح ملی توزیع کند، تنها با یک هدف به شرکت طراحی برند Sandstrom Partners مراجعه کرد؛ می خواست حساب خود را از سایر برندها جدا کند و سر در میان سرها در آورد. او به دنبال یک بسته بندی خاص بود که از یک سو قوه تخیل فرد را قلقلک دهد و از سوی دیگر احساسات و عواطف شکلات دوستان را تحریک کند. حاصل این کار تصاویری بود که با تکنیک های مدرن برجسته شده و رنگ آمیزی سحرآمیز آن حس های مختلفی در فرد القا می کند.

شکلات Moonstruck

شکلات شرکت Moonstruck

 

١۵. Hipo Hydryd

این ترافل های گیاهی شیک و لوکس تولید شرکت ولزی Hipo Hydryd، به لطف طراحی بی عیب و نقص Kutchibok ظاهری وسوسه انگیز و در عین حال تحسین برانگیز دارند. جعبه های نرم و مشکی رنگ این شکلات‌‌ها با یک تصویر ساده و بی آلایش از کرگدن و لوگوی شرکت تزئین شده، لوگویی که گویا دست نوشته شده است.

 

شکلات Hipo Hydryd

۱۳۹۶-۱-۲۶ ۱۵:۰۷:۴۵ +۰۴:۳۰

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه

بیست و سومین نمایشگاه
چاپ و بسته بندی
۵ لغایت ۸ دی
۱۳۹۵
سالن ۳۸B غرفه ۵۹
منتظرتان هستیم
محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران
زمان بازدید
۱۰ الی ۱۷