//بسته بندی با خاطره‌ای شیرین و فراموش نشدنی، بخش دوم

بسته بندی با خاطره‌ای شیرین و فراموش نشدنی، بخش دوم

عناصر به کار رفته در خلق تجربه یک بسته بندی کاملاً اختصاصی و دلنشین کدام است؟

عناصر بسیاری را می‌توان در طراحی بسته بندی منحصر به فرد یک برند و تجربه گشودن آن بسته بندی دخیل دانست. نیازی نیست به تک تک این موارد جامه عمل بپوشانید، بررسی کنید ببینید کدام یک از این عناصر برای شما مفیدتر و مؤثرتر بوده و از دید مشتریانتان ارزشمندترند. از نقطه نظر استراتژیکی انتخاب چند قلم از این موارد می‌تواند در رقم زدن تجربه ای به یادماندنی نقش بسزایی داشته باشد و سکوی پرتابی برای به موفقیت رسیدن شما باشد. به اتفاق‌هم به برخی از این عناصر نگاهی خواهیم انداخت، پس با سپیدارکارتن همراه باشید:

جعبه

بزرگ ترین عاملی که باید در نظر بگیرید، جعبه اصلی بسته بندی است. سابق بر این، جعبه های مقوایی دو جداره قهوه ای و سفید رنگ تنها گزینه های موجود بودند. از آنجایی که این جعبه‌‌ها ارزان قیمت و محکم بوده و وظیفه خود را به نحو احسنت به انجام می رساندند، برای مدتی بسیار طولانی در صنعت بسته بندی دنیا حکمروایی کرده و سیطره داشتند. جعبه بسته بندی بهترین فرصت را در اختیارتان می‌گذارد تا مشتریان را حیرت زده کنید و تجربه ای ماندگار در ذهنشان بیافرینید، البته این را‌هم در نظر داشته که این جعبه‌‌ها گران قیمت هستند.

کاغذ کادو

با کادوپیچ کردن محصولات خود می‌توانید تجربه باز کردن بسته بندی را برای مشتریان رمزآلود و در عین حال هیجان انگیز کنید. شما می‌توانید از کاغذ کادوهایی با چاپ اختصاصی یا کاغذ های خوش رنگ و لعاب بهره بگیرید.

پرکننده

پیش از این پرکننده هایی از جنس استیروفوم، فوم های اضافی، کیسه های هوا یا نایلون حبابدار رواج داشت. تمام ساکنین این کره خاکی از قدیم الایام تاکنون با نایلون های حبابدار خاطره ای تسلی بخش دارند اما این نایلون‌‌ها از حیث زیبایی ظاهری حرفی برای گفتن نداشته و نمی توانند چیزی بر ارزش های برند شما بی افزایند. انواع دیگری از پرکننده های بسته بندی وجود دارند که زیبا و چشم نواز بوده و می‌توانند نظر مثبت مشتریان را به خود جلب کنند، پرکننده هایی همچون پوشال های کاغذ رنگی و تراشه های چوب.

استیکر

می‌توان به روش های مختلفی استیکرها را به کار بست. اگر می‌خواهید از کاغذ کادو برای بسته بندی کالایتان استفاده کنید، می‌توانید با یک استیکر منقش به نام و لوگوی برندتان بسته خود را مهر و موم نمایید. استیکرها می‌توانند شما را از شر هزینه های گزاف چاپ طرح اختصاصی بر روی جعبه بسته بندی برهاند. استیکرها بسیار متنوع و نسبتاً ارزان قیمت هستند.

کارت ویزیت و پیشنهادهای تبلیغاتی

حتماً نباید کارت ویزیت به همان شکل سنتی و قدیمی بوده و فقط نمایانگر اطلاعات تماس شرکت شما باشد. استفاده از کارت ویزیت یک گزینه و ارزان قیمت برای اضافه کردن نام و نشان و ردپای برند شما بر روی بسته بندی هایتان تلقی می‌شود. به عنوان مثال می‌توانید کارت ویزیتی بر روی بسته بندی محصولتان بچسبانید و به‌آنها بگویید با ارائه این کارت در خرید بعدی تخفیف خواهند گرفت، یا یک کارت اضافی‌هم برای دوستانشان در نظر بگیرید و از این طریق نام و آوازه برندتان دهان به دهان بچرخد و اسم و رسمی برای خود دست و پا کنید. می‌توانید از فضای خالی موجود در کارت ویزیت برای نوشتن یک یادداشت یا دستورالعمل کار با محصول بهره بگیرید. گزینه های پیش رویتان نامحدود و ارزان قیمت می‌باشند.

رسید

قرار‌دادن رسید به همراه بسته بندی محصول کاملاً رایج و مرسوم است، اما با کمی اندیشه و تدبیر می‌توانید از میان روش های متعدد موجود، بهترین شیوه را برای ارائه رسید برگزینید. یک رستوران شیک و باکلاس را در نظر بگیرید که چقدر با احترام و حساب شده صورت حساب را به دست مشتریان می‌رسانند. در رستوران های مجلل زمان تحویل صورت حساب کاملاً برنامه ریزی شده می‌باشد و در بهترین زمان ممکن و پس از صرف شام درون یک پوشه زیبا و در بسته در کمال احترام به مشتری ارائه می‌شود. نحوه و محل تحویل‌دادن رسید به مشتری بسیار حائز اهمیت است.

یادداشت شخصی

دادن یک یادداشت دستنویس می‌تواند تأثیر بسیار مطلوبی بر روی مشتریان به جا گذارد. در واقع این حس به فرد دست می‌دهد که در پس این برند اشخاصی واقعی مشغول کارند.

نوار چسب

نوار چسب های شفاف، مگه نه؟ این روزها می‌توانید نوار چسب هایی با رنگهای متنوع و زیبا بیابید، رنگ هایی که با برند و لوگوی شما هارمونی خاصی ایجاد می‌کنند.

هدیه

با یک هدیه کوچک می‌توانید مشتریان خود را حسابی سوپرایز کرده و دلشان را شاد کنید تا یک تجربه بی نظیر و دلنشین در ذهنشان ثبت شود. رایان فرنچ، مؤسس GameKlip درون تمامی سفارشات خود شکلات های Smarties & Rocket قرار می‌دهد. اگر در گوگل عبارت اسمارتیزهای GameKlip را جستجو کنید، بیش از ٧٠٠٠ نتیجه در پیش چشمتان نمایان می‌شود که در تمام‌آنها مردم از تجربه لذت بخششان صحبت می‌کنند. بر مبنای حجم متوسط سفارشات و نرخ سودتان می توانید یک هدیه کوچک و دل انگیز درون بسته بندی محصولات خود قرار دهید تا تجربه باز کردن بسته بندی برای مشتریانتان شیرین و دلچسب شود.

نمونه

با توجه به پروفایل و پیشینه خرید مشتری می‌توانید نمونه (Sample) محصولاتی را در بسته بندی کالای خریداری شده توسط او قرار دهید که احتمال می‌دهید در آینده با مشاهده و شناخت این محصول جدید نسبت به خرید آن اقدام کند.

۱۳۹۷-۷-۵ ۱۰:۳۶:۰۲ +۰۳:۳۰۲۰ شهریور ۱۳۹۶|

ثبت ديدگاه

بیست و سومین نمایشگاه
چاپ و بسته بندی
۵ لغایت ۸ دی
۱۳۹۵
سالن ۳۸B غرفه ۵۹
منتظرتان هستیم
محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران
زمان بازدید
۱۰ الی ۱۷
سینی آبمیوه و بستنی از محصولات پرفروش شرکت سپیدار کارتن می باشد که به تازگی به محصولات شرکت اضافه گردیده است
سینی آبمیوه و بستنی از محصولات پرفروش شرکت سپیدار کارتن می باشد که به تازگی اضافه شده است