//مزایای بسته بندی شیشه‌ای قابل بازیافت

مزایای بسته بندی شیشه‌ای قابل بازیافت

در حالی که ظروف شیشه‌ای برای حمل و نقل مناسب نیستند، سنگینند، فضای زیادی را در کامیون‌‌ها اشغال می‌کنند و در معرض شکستن هستند، مزایای بسته بندی شیشه‌ای به مراتب بیشتر از معایب آن است. با ما سپیدارکارتن همراه باشید تا برخی از مزایای قابل توجه شیشه را به عنوان مواد بسته بندی خدمتتان عرض کنیم:

بازیافت شیشه راحت است و موجب صرفه جویی در مقدار زیادی از  مواد خام، کاهش تقاضا برای مصرف انرژی و کاهش انتشار CO2 می‌شود.

بزرگترین مزیت شیشه توانایی بازیافت بی‌‌وقفه آن بدون هیچ گونه افت کیفیت است. برآورد شده است که ۸۰٪ از ظروف شیشه‌ای بازیافت شده باعث ساخت بطری‌های شیشه‌ای جدیدی می‌شوند که آن را به یکی از مواد بسته بندی سازگار با محیط زیست مبدل می‌کند.

بسته بندی شیشه 

مزایای استفاده از بسته بندی شیشه ای

  • شیشه باعث کاهش قابل توجه CO2 می‌شود: مصرف ۶ تن شیشه بازیافتی باعث می‌شود ١ تن دی اکسید کربن کمتر تولید شود.
  • شیشه می‌تواند تحت خلاء و یا فشار بالا قرار داده شود و همین امر باعث حفظ بهتر مواد غذایی و نوشابه‌‌ها نسبت به بسته بندی معمول (پلاستیک) می‌شود.
  • شیشه از مواد خام غیر سمی و قابل دسترس مانند سیلیس، شن و ماسه، بی‌‌کربنات سدیم، خاکستر، سنگ آهک و تا ۷۰ درصد شیشه بازیافت شده، ساخته می‌شود و از این رو کاملا برای استفاده در صنایع غذایی مناسب می‌باشد. علاوه بر این، شیشه غیر قابل نفوذ است، بنابراین همیشه طعم محصول در یک ظرف شیشه‌ای حفظ می‌شود.
  • بیش از یک تن از منابع طبیعی برای هر تن شیشه بازیافت شده ذخیره می‌شود.
  • شیشه بازیافت شده تا ۹۵ درصد جایگزین مواد خام می‌شود.
  • بازیافت ۱،۰۰۰ تن شیشه باعث ایجاد بیش از ۸ شغل می‌شود.

معایب شیشه

این حقیقت که شیشه‌‌ها و بطری‌های شیشه‌ای فضای بسیار زیادی را اشغال می‌کنند و باید بعد از استفاده دوباره به کارخانه بازیافت منتقل شوند از مشکلات استفاده از شیشه است. با این حال شیشه موجب صرفه جویی در مواد خام و مصرف انرژی ۲-۳ درصد کاهش می‌یابد.

در حقیقت، پیشرفت‌های تکنولوژی در سال‌های اخیر موجب کاهش قابل توجه وزن شده است، امروزه ظروف شیشه‌ای بیش از ۴۰ درصد سبک‌تر از ۲۰ سال پیش هستند.

۱۳۹۷-۷-۵ ۱۰:۳۴:۵۶ +۰۳:۳۰۲۱ آبان ۱۳۹۶|

ثبت ديدگاه

بیست و سومین نمایشگاه
چاپ و بسته بندی
۵ لغایت ۸ دی
۱۳۹۵
سالن ۳۸B غرفه ۵۹
منتظرتان هستیم
محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران
زمان بازدید
۱۰ الی ۱۷
سینی آبمیوه و بستنی از محصولات پرفروش شرکت سپیدار کارتن می باشد که به تازگی به محصولات شرکت اضافه گردیده است
سینی آبمیوه و بستنی از محصولات پرفروش شرکت سپیدار کارتن می باشد که به تازگی اضافه شده است