//در طراحی بسته بندی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در طراحی بسته بندی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اشکال، رنگ، اندازه، فونت، نام برند – این‌‌ها همه عناصر بسته بندی است که ذهن ما، ناخودآگاه در یک لحظه تجزیه و تحلیل می‌کند تا به مغز کمک کند که تصمیم بگیریم که خرید کنیم یا نه. برای اینکه این کار درست باشد، ابتدا باید مخاطبان و رفتار خریدار را تجزیه و تحلیل کنید. این در طراحی بسته بندیتان، به شما کمک خواهد کرد که بهترین روش را انتخاب کنید. با سپیدارکارتن همراه باشید:

پیشنهاد می‌کنیم مقاله “نکاتی کلیدی برای طراحی بسته بندی کالاهارا نیز مطالعه فرمایید.

رنگ

هر رنگی روی چرخ رنگی روانشناختی با یک مجموعه‌ای از احساسات خاص، مثبت و منفی در ارتباط است. این مجموعه‌‌ها ممکن است بین افراد متفاوت باشد، زیرا تجربیات زندگی شخصی شما می‌تواند تصور شما از یک رنگ را تغییر دهد، با این حال برخی از تعاریف درباره آنچه که هر رنگ نشان می‌دهد وجود دارد، به عنوان مثال:

طیف رنگ

قرمز (رنگ فیزیکی)

مثبت: شجاعت، قدرت، گرما، بقای اساسی، مردانگی، هیجان

منفی: اختلال، فشار، تجاوز

بسته بندی قرمز

بسته بندی قرمز

آبی (رنگ روشنایی)

مثبت: هوش، ارتباطات، اعتماد، منطق، آرامش

منفی: سردی، کمبود احساسات، عدم دوستی

بسته بندی ایساکو بسته بندی پرسیل بسته بندی خمیردندان مریدنت

زرد (رنگ عاطفی)

مثبت: خوش بینی، اعتماد به نفس، عزت نفس، دوستی

منفی: غیر منطقی بودن، ترس، شکنندگی احساسی، افسردگی

بسته بندی زردبسته بندی زرد

اگر می‌توانید رنگ‌هایی را که برای مخاطبان خود جذاب هستند و برای برندتان مناسب هستند را پیدا کنید، مطمئناٌ شما می‌توانید مخاطبینتان را جذب کنید.  به عنوان مثال، در بیشتر بازارها، برند‌های لوکس از رنگ‌های سیاه و طلایی استفاده می‌کنند که سیاه با پیچیدگی و زرق و برق همراه است، در حالی که طلا با پیروزی، رفاه و اعتبار ارتباط دارد. نمونه خوبی از این بسته بندی عطر یک میلیون Paco Rabanne می‌باشد.

بسته بندی عطر

شکل

شکل بسته بندی شما یکی دیگر از عواملی است که باید در هنگام جذب مخاطبان خود در نظر بگیرید. مانند رنگ ها، اشکال مختلف با احساسات مختلف مرتبط هستند و می‌توانند رفتار واقعی خریدار را تغییر دهند، مثلا:

اشکال دایره ای

عشق، دوستی، مهربانی، مراقبت، حمایت، محبت، حفاظت و عاطفه

بسته بندی دایره‌ای شکل

بسته بندی دایره‌ای شکل

مربع و مستطیل

توانایی پایداری، قدرت، قابلیت اطمینان و تعادل

بسته بندی مستطیل شکل

بسته بندی مستطیل شکل

بسته بندی مستطیل شکل

اشکال و خطوط عمودی

مردانگی، قدرت، تجاوز، شجاعت، تهدید و تسلط  و چیرگی

اشکال و خطوط افقی

زنانه، آرام، آسوده، ساکت و خاموش، ضعیف

شکل همچنین می‌تواند معانی پنهان داشته باشد که می‌تواند کاملا قانع کننده باشد. به عنوان مثال، یک خط باریک ۲۵۰ میلی لیتر کک، که در سال ۲۰۱۳ در انگلستان منتشر شد، به عنوان جایگزین سالم برای کوکاکولا. قوطی حاوی مقدار کمی از نوشیدنی است، اما شکل باریک به معنای داشتن یک بدن باریک است، که مخاطبان دارای وزن کم و متعادل را مورد هدف قرار می‌دهد.

اندازه

اندازه بسته بندی شما همچنین نقش مهمی را در درک مصرف کننده از نام برند شما دارد. بسته بندی بزرگ و ضخیم با افزایش اندازه محصول رابطه مستقیم دارد که موجب می‌شود مصرف کنندگان اعتقاد داشته باشند که به نسبت پول پرداختیشان محصول بهتری به دست می‌آورند. طراحی بسته بندی کوچکتر می‌تواند با کیفیت بالا همراه باشد و همچنین ایده‌ای برای افرادی که می‌خواهند محصول خود را در حال حرکت استفاده کنند، می‌باشد.

اندازه بسته بندی

ما در گروه تولیدی سپیدار کارتن، درک می‌کنیم که ظاهر بسته بندی شما چقدر مهم است و چگونه به هویت نام برند شما کمک می‌کند، مخاطبان مناسب را جذب کرده و به طور کلی شرکت شما را نشان می‌دهد. به همین دلیل است که ما با ارائه خدمات بسته بندی سفارشی به شما اجازه می‌دهیم تا اندازه، رنگ، شکل و روانشناسی، بسته بندی درستی برای بسته بندی محصولاتتان داشته باشید.

جهت مشاوره برای طراحی و نوع بسته بندی خود با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

۱۳۹۷-۷-۵ ۱۰:۳۴:۱۷ +۰۳:۳۰۵ دی ۱۳۹۶|