//۵ ویژگی یک بسته بندی کامل و بدون نقص

۵ ویژگی یک بسته بندی کامل و بدون نقص

جعبه‌‌ها می‌توانند از سایز کوچک به بزرگ، دارای رنگ‌های متنوع و زیاد تا طراحی به طور مینیمالیست متفاوت باشند، اما همه‌آنها باید قابل استفاده و مفید باشند. مفید واقع شدن می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد. برای نمونه داشتن یک بسته بندی با اندازه مناسب برای محصول به گونه‌ای که از نظر بصری به طور باور نکردنی زیبا و کامل به نظر برسد می‌تواند به معنای قابل استفاده و مفید بودن در نظر گرفته شود. با این حال، ما در گروه تولیدی سپیدار کارتن، اعتقاد داریم که هر جعبه باید بیش از نیاز و الزامات مشتریان  باشد. و به این دلیل است که با این موارد روبه رو شدیم:

آیا اصلاً جعبه‌ای با ویژگی‌های کامل و بدون نقص وجود دارد؟

ما با پرسیدن سوالاتی مشابه با این نمونه شروع کردیم. اگرچه بسیاری از بازاریابان ویژگی‌های سودمندی را ارائه می‌دهند، اما تنها چیزی که به دست مشتری شما می‌رسد بسته بندی است. اینجاست که سخن از قضاوت به میان می‌آید.  بنابراین به طور واضح هر بسته بندی یک راه برای برقرای ارتباط با مشتریان به حساب می‌آید. با این حال، برای اینکه به یک بسته بندی واقعی و کامل دست پیدا کنید، ما این لیست از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که جعبه شما باید داشته باشد را آماده کرده ایم.

بسته بندی باید چشم نواز باشد

جعبه اولین تجربه فوق العاده مشتریان در برخورد با محصول است.

باز کردن یک بسته بندی می‌تواند اولین تجربه برخورد با محصول باشد. مشتری باید ترغیب بشود تا با جعبه‌ای که برای آن ارسال کرده‌اید عکس گرفته و آن را منتشر کند. با این حال، لزوما این بدان معنی نیست که جعبه باید بسیار رنگارنگ یا بی‌‌نظیر باشد.

با دوام است

به ما اعتماد کنید، دوام بسته بندی یکی از بزرگترین چالش‌های پیش روست.

جعبه‌های مقوایی که ما در سپیدار کارتن تولید می‌کنیم،‌هم سبک و‌هم با دوام هستند. با این حال، همیشه مهم است که در مورد وزن و شکل محصول محتاط باشید. در حالی که جعبه‌های پستی برای محصولات کوچک‌تر مناسب هستند، اگر نیاز است که با محصول به طور خاصی برخورد شود یا قرار است به مناطق دور فرستاده شود، جعبه‌های حمل و نقلی که دارای علائم خاصی هستند می‌توانند انتخاب مناسبی باشند.

بنابراین، اینجا ما وارد عمل می‌شویم، قبل از سفارش، مطمئن شوید که جعبه با محصول شما مطابقت دارد.

بسته بندی پیام برند شما را منتقل می‌کند

بسته بندی یک از بهترین وسیله‌‌ها برای ارائه توضیح درباره برندتان است.

بسته بندی را به عنوان یک نوع گفتگو با مشتری در نظر بگیرید. اگر یکی از مهمترین ویژگی‌های برند شما ارائه بسته بندی‌ای سازگار با محیط زیست است، یک جعبه سازگار با محیط زیست مطمئناً بهترین و کوتاه‌ترین راه برای رسیدن به این خواسته و تاکید بر آن خواهد بود.

فرض کنید شما یک تولید کننده لباس‌های شیک و با تنوع رنگی زیاد  هستید ، طراحی خلاقانه و شگفت‌آور بسته بندی قطعا می‌تواند پیام شما را به مشتریانتان انتقال دهد. پیشنهاد می‌کنیم مقاله “بسته بندی خلاقانه” را نیز مشاهده کنید.

یا بعنوان مثال دیگر محصول شما باکس‌های بطری آب است و شما می‌خواهید در عین طراحی مینیمالیسیتی، پیام واضحی در مورد مزیت محصولتان نسبت به سایر رقبا ارائه دهید.  نکته مهم و قابل ملاحظه این است که مشتری خود را در جریان روند کاری خود قرار دهید تا آن‌‌ها متوجه بشوند که شما چقدر از جان و دل برای هر مرحله و عنصر موجود در بسته بندی مایه گذاشته اید.

محصول شما را ایمن می‌کند

جعبه باید محصول شما را امن کند – واضحه، درسته؟

بله، اما یکی از مهمترین ویژگی‌های بسته بندی است، علامتی که بر روی بسته بندی قرار می‌گیرد و نشان می‌دهد که چه چیزی داخل آن است. هیچ کس دلش نمی‌خواهد برای یک محصول هزینه‌ای پرداخت کند، برای حمل و نقل منتظر بماند و در نهایت آن محصول را شکسته دریافت کند.

از این رو مهم است که وزن و اندازه محصول را بدانید و آن را با یک جعبه مناسب بسته بندی کنید. برای مثال هنگام ارسال دونات به مشتری خود، مطمئن شوید که‌آنها به همان اندازه که دارای طعم و مزه خوبی هستند، خوشمزه به نظر برسند.

باز کردن آن آسان است

جعبه‌هایی وجود دارند که به سبب خلاقیتشان شگفت‌انگیز هستند.

جعبه‌هایی با اشکال نامنظم و فرم‌های فوق العاده طراحی شده وجود دارد، اما از نظر عملکردی خیلی کارایی ندارند. و هیچ چیزی از این آزاردهنده‌تر نیست (در دنیای بسته بندی) که زمان زیادی برای باز کردن یک بسته بندی صرف شود. اگر بسته بندی به راحتی درک نشود احتمال خراب کردن بسته بندی در آخر بیشتر خواهد بود.

علاوه بر این، ممکن است بر روی درک مشتری از برند و محصول تاثیر بگذارد. هیچ کس دوس ندارد اتلاف وقت داشته باشد. یک نمونه جالب از طراحی بسته بندی‌هایی که براحتی باز شود می‌‌توان به طراحی ChenChen Hu اشاره کرد که جعبه‌های جدید گوشه‌دار را ایجاد کرد.

همه این ویژگی‌‌ها به یک میزان مهم هستند.

جعبه می‌تواند از نظر بصری خلاقانه به نظر بیاید و پیام برندتان را به خوبی انتقال دهد، اما اگر ایمن نباشد به صورت ۱۰۰ درصدی به خواسته تان نمی‌رسید. بنابراین، ما همیشه به مشتریان خود توصیه می‌کنیم تا قبل از سفارش‌دادن جعبه ها، تمامی این عناصر کلیدی را بررسی کنند. شاید نوشتن یک پیام غیر رسمی به ما کمک کند تا بتوانیم به بهترین شکل اوضاع را سر و سامان دهیم.

ما دوست داریم نظرات شما را بشنویم، چه ویژگی‌هایی از یک جعبه از نظر شما مهم‌ترین است؟ آیا با پیشنهادات ما موافقید؟

 

 

 

۱۳۹۷-۷-۵ ۱۰:۳۳:۳۶ +۰۳:۳۰۲۰ بهمن ۱۳۹۶|

يك ديدگاه

  1. قربانی ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ در ۱۱:۳۳ - پاسخ دادن

    ممنون.جالب و مفید بود.

ثبت ديدگاه

بیست و سومین نمایشگاه
چاپ و بسته بندی
۵ لغایت ۸ دی
۱۳۹۵
سالن ۳۸B غرفه ۵۹
منتظرتان هستیم
محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران
زمان بازدید
۱۰ الی ۱۷
سینی آبمیوه و بستنی از محصولات پرفروش شرکت سپیدار کارتن می باشد که به تازگی به محصولات شرکت اضافه گردیده است
سینی آبمیوه و بستنی از محصولات پرفروش شرکت سپیدار کارتن می باشد که به تازگی اضافه شده است