بسته بندی وسایل برای اسباب کشی - سپیدار کارتن

بسته بندی وسایل برای اسباب کشی

بسته بندی اثاثیه برای اسباب کشی زمان و انرژی زیادی از آدم می‌‌گیرد اما در مقایسه با سایر جنبه‌های پیچیده تغییر مکان‌دادن ( مثل پیدا کردن یک خانه جدید و مناسب برای سکونت) چندان‌هم دشوار نیست. تمام کاری که باید بکنید گذاشتن کلیه اسباب و اثاثیه درون کارتن، بستن و مهر و موم کردن درب کارتن‌‌ها و لیبل چسباندن بر روی آن‌‌ها است. شاید این طور باشد اما به هیچ وجه این قدر ساده و راحت نیست. اما نکته کلیدی در مورد کارتن‌های اسباب کشی چیست؟ بله درست حدس زدید، اگر کارتنی که انتخاب کرده اید، برای اسباب کشی مناسب نباشد یا وسایلتان را به درستی بسته بندی نکنید، اشیاء عزیز و ارزشمند خود را در معرض خطر قرار داده‌اید و لوازمتان بشکنند یا صدمه ببینند، آن‌هم فقط به خاطر این که سهل انگاری کرده‌اید و درست بسته بندیشان نرده اید. برای آن که در چنین وضعیت دلخراشی گرفتار نشوید و اطمینان یابید وسایلتان در حین حمل و نقل آسیب نمی‌‌بینند باید بدانید کارتن‌های مناسب برای اسباب کشی چه خصوصیاتی دارند. با دقت به دستورالعمل‌های زیر جامه عمل بپوشانید و مطمئن شوید چیزی را از قلم نینداخته اید.

 

چه نوع کارتنی برای اسباب کشی مناسب است؟

بی تردید کارتن‌های مقوایی نو مناسب ترین، امن‌ترین و پرکاربردترین گزینه برای بسته بندی اسباب و اثاثیه به شمار می‌‌روند. اگر تصمیم دارید هزینه‌های مواد مورد نیاز برای بسته بندی اسباب و اثاثیه تان صرفه جویی کرده و از کارتن‌های مقوایی دست دوم استفاده کنید، حداقل اطمینان یابید که کارتن‌هایی که برداشته اید، سالم، تمیز و محکم بوده و می‌‌توانند از محتویاتشان حفاظت کنند. تک تک این کارتن‌‌ها را بازرسی کنید و مطمئن شوید همگی آن‌‌ها محکم بوده و هیچ اثری از پارگی، ترک خوردگی یا هر گونه عیب و ایراد دیگری در آن‌‌ها دیده نمی‌‌شود.

 

کارتن‌های استاندارد مخصوص اسباب کشی

برای بسته بندی وسایل مختلف به کارتن‌هایی با سایزهای متفاوت نیاز خواهید داشت و باید مجموعه‌ای از کارتن‌های مقوایی در سایز‌های مختلف را تهیه کنید:

  • کارتن‌های مقوایی کوچک که برای بسته بندی اجسام سنگینی همچون کتاب، ابزار، اشیاء شکننده (مثل لیوان، تابلوهای نقاشی و آثار هنری) ایده‌آل می‌‌باشند.
  • کارتن‌های مقوایی یا سایز متوسط که برای بسته بندی لباس، کفش، اسباب بازی ها، لوازم الکترونیکی و وسایل پخت و پز مناسب می‌‌باشند.
  • کارتن‌های مقوایی بزرگ که می‌‌توان از آن‌‌ها برای بسته بندی بالشت، پتو، تشک و سایر وسایل سبک بهره گرفت.

 

کارتن‌های مقوایی مخصوص اسباب کشی

ممکن است کارتن‌های مقوایی استاندارد و معمولی به حد کافی محکم و بادوام نبوده یا صدمه دیده باشند، در نتیجه نتوانند آن گونه که باید و شاید از دارایی‌های گرانمایه و آسیب پذیر شما محفاظت کنند. در چنین شرایطی است که کارتن‌های مقوایی مخصوص اسباب کشی به دادتان می‌‌رسد؛

  • کارتن‌های مخصوص جا به جا کردن لباس‌‌ها که به مانند یک کمد لباس طراحی شده اند.
  • کارتن‌های مخصوص بسته بندی بشقاب و ظروف آشپزخانه که بسیار محکم و با دوام بوده و منحصراً برای بسته بندی اشیاء شکننده طراحی شده اند.
  • کارتن‌های مخصوص بسته بندی آینه و تابلو که قالب بدنه آن‌‌ها مطابق با ابعاد و شکل قاب تابلوهای نقاشی، آینه‌های بزرگ و سایر آثار هنری طراحی شده‌اند و برای سالم ماندن قابشان ضربه گیرهایی درون این کارتن‌‌ها تعبیه شده است.

از دیگر کارتن‌های مخصوص اسباب کشی می‌‌توان به کارتن‌های مخصوص بسته بندی فایل، لامپ و سایر وسایل ریز و درشت اشاره داشت که می‌‌توانند تمامی نیازهای شما را در این زمینه مرتفع سازند.

 

برای بسته بندی اسباب و اثاثیه‌ام به چه چیزهای نیاز خواهم داشت؟ برای اسباب کشی به چه تعداد کارتن نیاز خواهم داشت؟

شمار کارتن‌های مورد نیاز برای اسباب کشی به حجم وسایل منزل شما و توانایی تان در استفاده بهینه از فضای هر کارتن بستگی دارد. برای آن که به یک رقم تقریبی در مورد تعداد کارتن‌های مورد نیازتان دست یابید، باید ابتدا لیستی تهیه کنید از وسایلی که قرار است با خود به خانه جدید ببرید. سپس یک برنامه جا به جایی منزل بر روی گوشی موبایل خود نصب کنید تا شمار کارتن‌هایی را به دست آورید که می‌‌توانند اسباب شما را در خود جا دهند؛ برای این کار کافی است تعداد و نوع لوازم منزل خود را درون برنامه وارد کنید تا برنامه محاسبات لازم را انجام دهد. حواستان باشد وسایلی که قرار نیست به خانه جدیدتان ببرید را در این لیست وارد نکنید. طبق قانون انگشت شصت، می‌‌توانید وسایل یک اتاق را درون۱۰ کارتن کوچک، ۷ یا ۸ کارتن متوسط یا ۵ کارتن بزرگ جا دهید. بهتر است چند کارتن مازاد بر نیازتان تهیه کنید تا مبادا به مشکل بر بخورید؛ شاید در آخرین لحظه تصمیم بگیرید چند آیتم دیگر را‌هم به خانه جدید ببرید یا این که یکی از کارتن‌‌ها آسیب دید یا پاره شد.

 

کارتن‌های بسته بندی را باید از کجا تهیه کرد؟

باید پیش از هر کاری به فکر تهیه کردن کارتن‌های بسته بندی باشید تا بتوانید در اولین فرصت پروژه بسته بندی وسایل را کلید بزنید. (اگر کارها را به دقیقه ۹۰ موکول کنید، دچار استرس نخواهید شد و می‌‌توانید در کمال آرامش به کار بسته بندی و اسباب کشی بردازید و همه کارها را با دقت و توجه زیاد سر و سامان دهید.)

  • می توانید از شرکت‌های فعال در زمینه اسباب کشی، اداره پست، تولید کنندگان کارتن‌های مقوایی یا سایر فروشگاه‌های محلی کارتن بسته بندی نو و دست نخورده خریداری کنید، یا کارتن‌های مورد نیاز خود را به صورت آنلاین سفارش دهید. قیمت‌‌ها را با‌هم مقایسه کنید و ببینید کدام فروشنده پیشنهاد بهتری برایتان دارد و تخفیف بیشتری برایتان در نظر می‌‌گیرد تا از این راه هزینه مواد اولیه مورد نیاز برای بسته بندی اسباب و اثاثیه تان را تا جای ممکن کاهش دهید.
  • می توانید به فروشگاه‌های اطراف محل سکونت خود رفته و کارتن‌های دست دوم جمع‌آوری کنید تا دیگر مجبور نباشید در ازای آن‌‌ها پولی بپردازید. برای این منظور می‌‌توانید سوپرمارکت، کتاب فروشی، فروشگاه‌های لوازم خانگی و لوازم الکترونیکی، کافی نت یا مراکز بازیافت مراجعه کنید. البته می‌‌توانید از همسایه‌‌ها پرس و جو کرده یا در رسانه‌های اجتماعی در جستجوی کسانی باشید که به تازگی اسباب کشی کرده‌اند و کلی کارتن و لوازم بسته بندی دارند و دیگر نیازی به آن‌‌ها ندارید. برخی وبسایت‌‌ها همچون Craiglist‌هم می‌‌توانند به شما در پیدا کردن کارتن‌های مقوایی رایگان و مناسب برای اسباب کشی کمک کنند.
۱۳۹۷-۵-۶ ۱۰:۳۲:۲۱ +۰۴:۳۰

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه

بیست و سومین نمایشگاه
چاپ و بسته بندی
۵ لغایت ۸ دی
۱۳۹۵
سالن ۳۸B غرفه ۵۹
منتظرتان هستیم
محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران
زمان بازدید
۱۰ الی ۱۷
سینی آبمیوه و بستنی از محصولات پرفروش شرکت سپیدار کارتن می باشد که به تازگی به محصولات شرکت اضافه گردیده است
سینی آبمیوه و بستنی از محصولات پرفروش شرکت سپیدار کارتن می باشد که به تازگی اضافه شده است