//آموزش تخصصی طراحی و بسته بندی

آموزش تخصصی طراحی و بسته بندی

نرم افزار طراحی و بسته بندی

آموزش تخصصی طراحی و بسته بندی در نخستین گام در طراحی یک بسته بندی زیبا و تحسین برانگیز انتخاب یک نرم افزار طراحی مناسب است. طراحان اغلب از نرم افزارهایی نظیر Adobe Illustrator، InDesign یا InkScape استفاده می‌‌کنند که در این بین Adobe Illustrator توانسته محبوبیت چشمگیری به دست آورد و InkScape ابزارهایی منحصر به فرد و اختصاصی در اختیار طراحان بسته بندی قرار می‌‌دهد.

خط قالب طراحی و بسته بندی  باید تعریف شده و مشخص باشد.

خط قالب مشخص می‌‌کند که بسته بندی در کدام قسمت باید برش خورده یا تا شود و یک مفهوم کلی و مهم در طراحی بسته بندی، پاکت و فایل محسوب می‌‌شود. اهمیت بسزایی دارد که از همان ابتدا در مسیر درستی گام بردارید و با یک برنامه دقیق و آینده نگرانه پیش روید، در این صورت دیگر مجبور نمی‌‌شوید کلی زمان صرف کرده و طرحتان را اصلاح کرده یا مواردی را به آن اضافه کنید. مشخص کردن خط قالب در پروژه‌های طراحی فرآیندی زمان بر است، پس بهتر است نتیجه کار را در جایی ذخیره کرده و در پروژه‌های بعدی آن را به کار گیرید.

از قالب هاب آماده استفاده کنید.

اگر از سوی مشتری یا چاپخانه یک قالب آماده دریافت کردید، حتماً از آن استفاده کنید. در صورت امکان بکوشید تا طرح خود را با قالب‌هایی وفق دهید که پیش از این به تأیید چاپخانه رسیده است، در چنین شرایطی خیالتان از بابت درست و دقیق بودن خط قالب آسوده می‌‌شود و دیگر نیازی به هنرنمایی و ظریف کاری نیست.

آموزش تخصصی طراحی و بسته بندی

از قالب‌های پیش ساخته استفاده کنید.

اگر مشتری قالبی برای ارئه‌دادن نداشت، می‌‌توانید کمی در اینترنت کند و کاش کرده و یک قالب پیش ساخته پیدا کنید و از آن به عنوان یک راهنما در آموزش تخصصی طراحی و بسته بندی کمک بگیرید تا کلی در وقتتان صرفه جویی شود. اگر می‌‌خواهید خلاقیت را چاشنی کارتان کنید، می‌‌توانید از اشکال متفاوت و خاص جعبه‌های هدیه الهام بگیرید. برای مشاهده نمونه‌های خلاقانه‌ای از جعبه‌های هدیه اینجا کلیک کنید. در فصل تابستان بسته بندی‌هایی که با الهام گرفتن از جعبه‌های هدیه طراحی و ساخته شده اند، به وفور یافت می‌‌شود و فرصت بی‌‌نظیری است تا اعضای خانواده و دوستانتان را با چنین بسته بندی‌هایی تحت تأثیر قرار داده و شگفت زده کنید. به هنگام چیدن پایه‌های اولیه طراحی بسته بندی و جعبه بهتر است شکل‌های عجیب و غریب و متفاوت را‌هم امتحان کنید و مثلاً جعبه هایتان را به شکل چند ضلعی طراحی کنید.

هماهنگ سازی تایپوگرافی‌‌ها در آموزش تخصصی طراحی و بسته بندی

این هنر طراح است که بتواند فونت‌‌ها و تایپوگرافی‌های متفاوت را در‌هم آمیزد. این مبحث در طراحی بسته بندی اهمیت بسزایی دارد چرا که طراح فضای زیادی در اختیار ندارد و مجبور است در این فضای محدود اطلاعات زیادی را بگنجاند. برای ایجاد تمایز میان بخش‌های مختلف یک طرح باید میان فونت‌‌ها هماهنگی و هارمونی ایجاد کرد و آن‌‌ها را به نظم در آورد. این برند خوش آوازه برای طراحی بسته بندی قهوه‌هایش از فونت‌‌ها و سبک‌های نوشتاری متفاوتی بهره گرفته تا از این طریق بخش‌های مختلف طراحی را از‌هم تفکیک کند و به عناصر طراحی جان بخشد. در آموزش تخصصی طراحی و بسته بندی ایجاد هارمونی و هماهنگی میان فونت‌‌ها و تایپوگرافی یکپارچگی و همبستگی میان اطلاعات را رقم می‌‌زند، برای این منظور می‌‌توانید از فونت‌های مشابهی استفاده کنید که تفاوت میان آن‌‌ها اندک و ناچیز است، به عنوان مثال ضخامت و سایز حروف را تغییر دهید یا متن خود را با حروف بزرگ و کوچک به رشته تحریر در آورید. هدف از ایجاد هماهنگی میان فونت‌‌ها و تایپوگرافی مشخص کردن ارتباط میان اطلاعات درج شده در طرح بسته بندی است. به عنوان مثال در محصولات آرایشی بهداشتی، مواد به کار رفته در ترکیب محصول با یک فونت کاملاً متفاوت از فونت نام محصول نوشته می‌‌شود. در اغلب موارد برای لیست کردن مواد تشکیل دهنده محصول آرایشی از فونت‌های San Serif در سایز کوچک استفاده می‌‌شود و نام محصول را با فونت‌های نمایشی در ابعاد بزرگ می‌‌نویسند. تفاوت ظاهری میان این فونت‌‌ها سبب می‌‌شود حاصل کار زیبا و چشم نواز از آب در آید، این ایجاد هارمونی میان فونت‌‌ها در طرح‌های بزرگ‌هم می‌‌تواند مثمر ثمر واقع شود.

۱۳۹۷-۶-۱۸ ۱۲:۴۲:۲۵ +۰۴:۳۰۱۸ شهریور ۱۳۹۷|

يك ديدگاه

  1. چاپ نگار ۱۲ تیر ۱۳۹۸ در ۱۲:۲۱ - پاسخ دادن

    بسیار زیبا و عالی بود مقالتون و مثل همیشه درجه ۱

ثبت ديدگاه

بیست و سومین نمایشگاه
چاپ و بسته بندی
۵ لغایت ۸ دی
۱۳۹۵
سالن ۳۸B غرفه ۵۹
منتظرتان هستیم
محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران
زمان بازدید
۱۰ الی ۱۷
سینی آبمیوه و بستنی از محصولات پرفروش شرکت سپیدار کارتن می باشد که به تازگی به محصولات شرکت اضافه گردیده است
سینی آبمیوه و بستنی از محصولات پرفروش شرکت سپیدار کارتن می باشد که به تازگی اضافه شده است