//روند تولید کارتن‌های تاشونده (چند لایه)

روند تولید کارتن‌های تاشونده (چند لایه)

کارتن‌های تاشونده یکی از ارکان اصلی بسته‌بندی ثانویه به شمار می‌آیند. برای ساخت این کارتن‌ها، مقوای خاصی به کار می‌رود که به راحتی تا می‎شود و به منظور به‌هم چسباندن بخش‌های مختلف‌هم از موادی استفاده می‌شود که مقاوم بوده و به راحتی از‌هم باز نشوند. قابل‌توجه‌ترین ویژگی کارتن‎های تاشونده این است که می‌توان‌آنها را به صورت کاملاً تخت به مقاصد مورد نظر ارسال و سپس مونتاژ کرد. کارتن‌های تاشونده به دلیل فضای اندکی که حین جا به جایی اشغال می‌کنند، جایگزین بسیار مناسبی برای انواع بسته‌بندیی‌هایی هستند که باید به صورت کامل سر‌هم شوند.

ابداع و توسعه کارتن‎های تاشونده

در سال‌های ۱۸۴۰، انواع کارتن‌ها به صورت دستی ساخته می‌شدند و برای کنار‌هم نگه داشتن اجزای مختلف آن از ابزاری به شکل پونز و ریسمان استفاده می‌کردند. در نهایت این کارتن‌‌ها فقط برای بسته‌بندی کالاهای گران‌قیمت کاربرد داشتند (مثل جواهرات). با اینکه چارلز هنری فویل به عنوان «مخترع» کارتن مقوایی شناخته می‌شود، اما تولید انبوه کارتن‌ها در شرکت Robert Gair نیویورک آغاز شد. جالب است بدانید که در آن زمان، بخشی از روند تولید انبوه، به صورت تصادفی شکل گرفت.

به این صورت که بی‌دقتی مسئول دستگاه چاپ باعث بریده شدن مقوا شد و این کار روند چاپ را با اختلال مواجه کرد اما ایده‌ای جدید در ذهن‌آنها پدید آورد: چاپ و بریدن را می‌توان با یک دستگاه واحد انجام داد. پیش از این، کار بریدن مقواهایی که عبارت مورد نظر روی‌آنها چاپ شده بود، با دست انجام می‌شد. بر اساس این بی‌دقتی و اشتباه در سال ۱۸۹۷، کارخانه Gair، روندی کاربردی برای تولید انبوه جعبه‌ها ابداع کرد و طی همین سال، یک کارخانه بزرگ تولید بیسکویت، به اولین کارخانه‌ای بدل شد که برای بسته‌بندی محصولاتش از این کارتن‌های جدید استفاده می‌کند. سایر تولیدکننده‌ها‌هم خیلی زود ترغیب شدند.

با ابداع شیوه مقرون‌به‌صرفه بسته‌بندی، حتی کالاهای عادی‌هم در جعبه‌های زیبا قرار گرفتند و هر کارتن به تبلیغاتی دست اول برای محصول و کالای داخل آن تبدیل شد. محصولات‌هم در برابر صدمات محافظت شدند و عمر بیشتری در فروشگاه‌ها پیدا کردند. در طول قرن بیستم، این روش با سرعت و قدرت تمام توسعه یافت. به تدریج تاثیرات زیست محیطی انواع بسته‌بندی‌ها‌هم مورد توجه مصرف‌کنندگان و تولید‌کننده‌ها قرار گرفت و این موضوع باعث شد تا از اواسط تا اواخر دهه نود میلادی تولیدکنندگان، بازیافت مواد و/یا کاهش مجموع مواد مورد نیاز برای تولید بسته‌بندی‌ها را در دستور کار خود قرار دهند.

عصر جدید بسته بندی

همه راهکارهای عالی بسته‌بندی فقط با یک ایده ابتدایی آغاز شدند و گام به گام پیش رفتند تا به ما برسند.
وقتی درباره طراحی بسته‌بندی تصمیم گرفته شد حالا نوبت کارخانه سازنده این بسته‌بندی و روند کاری آن است که کارتن تاشونده شما را از یک ایده و مفهوم صرف به واقعیت تبدیل کنند. روال کاری معمول به این صورت است:

ایجاد خطوط دایکات و طرح‌بندی صفحات

خطوط دایکات در واقع نسخه ۲ بعدی از چیزی هستند که در نهایت به کارتن تاشونده ۳ بعدی تبدیل خواهند شد. این خطوط نشان می‌دهند که عملیات دایکات، تا و چسب زدن در کدام قسمت ورق‌های مقوایی انجام می‌شود و جای قرارگیری طرح‌های گرافیکی و تصاویر کجاست.
در تولیدات افست تغذیه-صفحه‌ای، خطوط دایکات در بخش پیش-چاپ برای ایجاد طرح‌بندی ورق مقوایی مورد ، استفاده قرار می‌گیرند. بسته به اندازه ورق، تعداد نسخه‌ها و/ یا تعداد قطعات مورد نیاز برای هر بسته‌بندی، حداکثر تعداد بسته‌بندی‌هایی که می‌توان در یک ورق طرح‌بندی کرد را محاسبه می‌کنند. 

ورق‌سازی و چاپ کارتن

پیش از اینکه مقوا وارد بخش چاپ شود، باید مرحله ورق‌سازی را پشت سر بگذارد. مقوا عموماً به صورت رول‌های بزرگ از طرف تامین‌کننده برای کارخانه‌ها ارسال می‌شود و ورق‌سازی فرآیندی است که طی آن رول‌های مقوا به شکل ورق‌های مقوایی برش می‌خورند تا امکان وارد کردن این ورق‌ها به بخش چاپ وجود داشته باشد. در این قسمت، یک شرکت معتبر بسته‌بندی اطمینان حاصل می‌کند که راه‌های ورق مقوایی، از سمتی وارد دستگاه می‌شود که بیشترین میزان بازدهی را دارد.
وقتی این ورق‌ها وارد بخش چاپ شدند، طرح‌های گرافیکی و تصاویر با توجه به طرح‌بندی مورد نظر روی‌آنها چاپ می‌شوند. برای ایجاد رنگ، بافت‎‌های ابتکاری و سایر جلوه‌های بصری حین روند چاپ، جوهرها و پوشش‌های متعدد به کار می‌روند.

پرداخت کار پس از چاپ کارتن تاشونده

در این مرحله، هرگونه جلوه بصری باقی‌مانده مثل پرس با فویل داغ یا برجسته‌سازی و ایجاد فرورفتگی، در مرحله پس از چاپ با استفاده از دستگاه‌های تخصصی اجرا می‌شود. این موارد باعث ایجاد جلوه بیشتر ورق‌های مقوایی شده و وقتی این ورق‌ها هنوز در حالت تخت قرار دارند به‌آنها اضافه می‌شود.

مرحله دایکات کارتن

پس از مراحل چاپ و پردازش پس از چاپ، زمان اجرای مرحله دایکات می‌رسد. دستگاه دایکات، یک قالب قدرتمند دارد که برای بریدن تعداد زیادی ورق مقوایی طرح‌بندی شده به صورت همزمان و به حداقل رساندن ضایعات به کار می‌رود. علاوه بر تیغه‌های فولادی برای بریدن لبه‌ها، قالب به زائده‌های گرد‌هم مجهز است تا بتواند خطوطی ایجاد کند که در مواقع لزوم به راحتی تا شوند. وقتی بخش مورد نیاز برای ساخت یک کارتن از روی ورق مقوایی بریده شد، ضایعات باقی‌مانده جدا شده و مورد بازیافت قرار می‌گیرند تا ورق‌های جدید مقوایی از‌آنها ساخته شود.

تا کردن/ چسب زدن کارتن تاشونده

وقتی مرحله دایکات به اتمام رسید، نوبت به تا کردن و چسب زدن از روی خطوط مشخص می‌رسد. بعضی از کارتن‌های تاشونده به دریچه‌ای شفاف نیاز دارند تا کالای موجود در آن از طریق این دریچه قابل رؤیت باشد. این قسمت‌های شفاف را عموماً در مرحله تا کردن/ چسب زدن در کارتن ایجاد می‌کنند.
در نهایت هدف این است که با کمترین تعداد حرکات، بیشترین عملیات صورت بگیرد و تعداد بیشتری کارتن آماده تحویل ساخته شود.

این نمایی کلی از روند تولید کارتن‌های تاشونده بود. به کارتن‌های تاشونده و باکیفیت نیاز دارید؟ برای سفارس انواع کارتن‌های تاشونده همین امروز با کارشناسان ما تماس بگیرید!

۱۳۹۷-۸-۷ ۰۹:۵۳:۲۳ +۰۳:۳۰۷ آبان ۱۳۹۷|

ثبت ديدگاه

بیست و سومین نمایشگاه
چاپ و بسته بندی
۵ لغایت ۸ دی
۱۳۹۵
سالن ۳۸B غرفه ۵۹
منتظرتان هستیم
محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران
زمان بازدید
۱۰ الی ۱۷
سینی آبمیوه و بستنی از محصولات پرفروش شرکت سپیدار کارتن می باشد که به تازگی به محصولات شرکت اضافه گردیده است
سینی آبمیوه و بستنی از محصولات پرفروش شرکت سپیدار کارتن می باشد که به تازگی اضافه شده است