ظاهر بسته بندی اهمیت دارد

ظاهر بسته بندی اهمیت دارد

5/5 - (4 امتیاز)

بسته بندی یکی از مهم ترین نقاط تماس فیزیکی و بصری مشتریان با برند شما است. مطالعات نشان می دهند بسته بندی محصول تصمیم مشتری برای خریدن یا نخریدن یک محصول را تحت تأثیر قرار می دهد. اگر بسته بندی به خوبی طراحی شود و ظاهر دل انگیزی داشته باشد، می تواند به یک ابزار مؤثر بازاریابی تبدیل شود که به شما کمک می کند مشتریان جدیدی به دست آورید و در آینده آن ها را حفظ کنید.

اساس طراحی ظاهر بسته بندی

ظاهر بسته بندی در صنعت کارتن سازی تأثیر مستقیمی بر روی درک مشتری از یک محصول دارد. اگر محصولات خود را در یک بسته بندی بی کیفیت عرضه کنید و فضای داخلی بسته بندی ظاهری نا مرتب و به هم ریخته داشته باشد، این احتمال وجود دارد که مشتری فکر کند محصول شما هم مثل بسته بندی تان بی کیفیت است. البته برعکس این موضوع هم صادق است. استفاده کردن از جعبه های با کیفیتی که به قد و قواره محصول شما باشند، یک فضای داخلی مرتب با چیدمان درست و زیبا و نوار چسبی که به بهترین شکل بسته بندی را مهر و موم کرده، می تواند نظر مشتریان را درباره محصول شما تغییر دهد. اما ما روش های بهتری هم برایتان سراغ داریم. اگر می خواهید از بابت تمیز و مرتب بودن بسته بندی هایتان اطمینان یابید بهتر است از جعبه هایی با زبانه های قفل شوند یا نوارهای پشت چسب دار بهره بگیرید.


بسته بندی های رنگی و بسته بندی با چاپ اختصاصی

اکثر بسته بندی هایی که روی قفسه فروشگاه ها می بینیم به رنگ قهوه ای یا سفید هستند اما به این معنا نیست که جعبه های سفید یا قهوه ای تنها گزینه ای هستند که شما در اختیار دارید. با توجه به این که بسته های دارای چاپ اختصاصی و برندداربیش از هر زمان دیگری رواج یافته اند، بسیار مهم است بسته بندی هایی طراحی کنید که در یاد و خاطره مشتریان حک می شوند و شما را متمایز از رقبا جلوه می دهند. یک راه فوق العاده عالی برای انجام دادن این کار، چاپ کردن لوگو، شعار، تصویر و طرح برند شما بر روی بسته بندی ها و جعبه ها است. با این کار هم بر زیبایی های ظاهری بسته بندی می افزایید که قرار است معرف برند شما در نظر مشتریان باشند، هم کمک می کنید برند شما بیشتر دیده شود و به شهرت برسد. استفاده از رنگ ها یک راهکار فوق العاده برای سرزنده نشان دادن بسته بندی ها و جلب کردن توجه مشتریان است اما حتی یک چاپ ساده و مشکی رنگ هم می تواند ظاهر کلی بسته بندی را متحول کند. البته فقط روی جعبه های مقوایی نیست که شما می توانید چاپ بگیرید. می توانید طرح یا لوگوی اختصاصی خود را بر روی نوارچشب، کیسه های پستی، ساک حمل و سایر اشکال بساه بندی چاپ کنید. فقط مطمئن شوید تصاویری که بر روی بسته بندی تان چاپ کرده اید یا متن هایتان واضح و قابل خواندن باشند و مشتریان را با بارانی از اطلاعات کلافه نکنید.
اگر دوست ندارید طرحی اختصاصی بر روی بسته بندی ها چاپ کنید، می توانید به جای بسته بندی های سفید و قهوه ای از بسته بندی هایی با رنگ های متنوع استفاده کنید، بسته بندی های کوچکتری همچون جعبه های پستی در رنگ های متفاوت در بازار عرضه می شوند و می توانند ظاهر بسته بندی شما را بهبود بخشند و میان شما و رقبایتان تمایز ایجاد کنند.

مطلب پیشنهادی:   تاثیر طراحی و بسته بندی محصول بر رفتار مصرف کننده


کرافت

کاغذ کرافت یک محصول بسته بندی بی نظیر است که می توانید از آن به عنوان پرکننده فضای خالی جعبه بهره بگیرید تا از محصولتان در حین حمل و نقل محافظت کرده باشید. شرکت های بسیتری هستند که دوست دارند حال و هوایی روستایی به بسته بندی هایشان بدهند و کاغذ کرافت ایده فوق العاده ای است که آنها را به این منظور می رساند. آن ها می توانند از پاکت کرافت، نوار چسب کرافت یا کاغذهای کرافت برای بسته بندی کردن محصولات بهره بگیرند.


بسته بندی هایتان را ارتقا دهید

 

بسته بندی محصولات

چاپ کردن طرح های مختلف بر روی بسته بندی ضرورت دارد اما علاوه بر آن باید اطمینان یابید که بسته بندی خوب و با کیفیتی انتخاب کرده اید و بسته بندی می تواند در فرآیند حمل و نقل دوام بیاورد. اگر به این نتیجه رسیده اید که بسیاری از بسته بندی هایتان در حین حمل و نقل آسیب می بینند می توانید بسته بندی های خود را ارتقا داده و از بسته بندی های قوی تری استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید به جای جعبه های مقوایی تک جداره از جعبه های دوجداره استفاده کنید تا بسته بندی هایتان آسیب کمتری ببینند و دیدگاه مشتریان نسبت به بسته بندی و برند شما تغییر کند. علاوه بر آن می توانید قدرت و استحکام جعبه هایتان را ارتقا دهید، می توانید با استفاده از گزینه هایی همچون جعبه های دارای زبانه قفل شونده یا نوار پشت چسب دار مخصوص پلمپ کردن درب جعبه ظاهر کلی بسته بندی را بهبود بخشید چون در این صورت دیگر نیازی نیست با کلی نوارچسب همه فلاپ های جعبه را چسب کاری و درب جعبه را پلمپ کنید. این جعبه ظاهری تمیز و مرتب به بسته بندی شما می بخشند.

مطلب پیشنهادی:   3 نوع رایج جعبه، در دنیای بسته بندی

بسته بندی های داخلی

این فقط ظاهر بیرونی بسته بندی نیست که اهمیت دارد و باید خوب، زیبا و مرتب به نظر برسد. بخش عمده ای از تجربه مشتریان به قسمت داخلی جعبه مربوط می شود و شما یک فرصت معرکه دارید تا مشتریان را شگفت زده کرده و ظاهر بسته بندی تان را بهتر کنید. یک گزینه ایده آل برای خارج کردن فضای داخلی بسته بندی از یک حالت کسل کننده استفاده کردن از پوشال های رنگی، کاغذ رنگی و پوشال های چوبی است. این محصولات نه تنها ظاهر داخلی بسته بندی را بهتر می کنند بلکه خواص محافظتی خیلی خوبی هم دارن و می توانند از محصولات شما در برابر آسیب های احتمالی محافظت کنند.


نباید بیش از حد از مواد بسته بندی استفاده کنید.

 

بسته بندی محصولات به صورت زیبا

سازگار بودن با محیط زیست بیش از هر زمان دیگری در میان مصرف کنندگان اهمیت پیدا کردع و شما نباید بیش از حد از مواد بسته بندی استفاده کنید. اطمینان یابید بسته بندی شما بیش از حد برای محصولتان بزرگ نیست و شما مجبور نیستید برای محافظت از محصولتان از مقدار زیادی مواد محافظتی بسته بندی و پرکننده استفاده کنید. با این کار هم بسته بندی تان ظاهری زیبا، مرتب و آراسته خواهد داشت، هم در هزینه هایتان صرفه جویی می کنید؛ بابت خرید بسته بندی کوچکتر بهای کمتری می پردازید، هزینه پست و ارسال بسته بندی کوچکتر، کمتر خواهد بود و دیگر نیازی نیست بابت خرید مواد بسته بندی محافظتی هزینه کنید.
اگر نیازهای بسته بندی تان را با دقت بررسی کنید متوجه می شوید که مشتریان می توانند به بزرگ ترین فروشندگان شما تبدیل شوند، کافی است نقطه نظرات مثبت خود را در فضای مجازی و رسانه های اجتماعی پست و منتشر کنند تا آوازه شما دهان به دهان بچرخد.
دفعه بعد که خواستید بسته بندی سفارش دهید، از تأمین کننده بخواهید تا چند گزینه جدید برای بسته بندی محصولاتتان پیشنهاد دهد تا ببینید چگونه می توان با چند تغییر ساده و کوچک ظاهر بسته بندی را متحول ساخت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 info@sepidarcarton.com

دفتر فروش: ۷۷۲۸۹۳۹۰  |  ۷۷۲۸۹۳۹۱  |  ۷۷۸۲۳۱۷۲
خط تلگرام دفتر مرکزی: ۰۹۱۲۲۴۵۷۶۳۶

آدرس کارخانه: تهران، شهرک خوارزمی، فاز۲، بلوار گلستان، ابتدای خیابان بگونیا، پلاک۱۳۶
Call Now Buttonمدیر عامل 09122457636