مقالات

کارتن 3 لایه

5/5 - (1 امتیاز)

ساخت کارتن 3 لایه

کارتن 3 لایه همانگونه که از نام آن پیداست، از سه لایه‌ تشکیل شده است. این نوع کارتن بیشترین استفاده را در بسته‌بندی کالاها دارد. دو لایه‌ی فوقانی و زیرین این نوع کارتن لاینر (LINER) و لایه‌ی قرار گرفته بین این دو فلوت (FLUTES) نامیده شده که توسط چسب به یکدیگر چسبانده می‌شوند. لاینر و فلوت می‌توانند از ورقه‌هایی با جنس گوناگون ساخته شوند. جنس ورقه‌ی مورد استفاده در ساخت این لایه‌ها در کنار ترکیب‌های مختلف این سه لایه استحکام کارتن و در نتیجه موارد استفاده‌ی آن را تعیین می‌کنند.

فلوت، که گاهی کنگره نیز نامیده میشود، قسمت میانی طراحی کارتن 3 لایه است. در صورت برش کارتن و ملاحظه‌ی سطح مقطع آن این لایه به صورت یک موج بین دو لایه‌ی مسطح مشاهده می‌شود. ارتفاع هر فلوت و فاصله آن با فلوت بعدی در استحکام و مقاومت کارتن موثر هستند.

کارتن 3 لایه

طراحی کارتن 3 لایه

همزمان با افزایش تنوع انواع محصولات تولید شده توسط کارخانه‌های گوناگون، نیاز به استفاده از بسته‌بندی‌های متناسب با این محصولات نیز به وجود آمده است. بسته‌بندی مناسب یک کالا، صرف نظر از معرفی آن کالا و جنبه‌ی تبلیغاتی‌اش، نقش بسیار مهمی در حفاظت از آن در برابر انواع آسیب، شامل انواع ضربه، قرار گرفتن در مجاورت رطوبت، سقوط آزاد به هنگام جابه‌جایی و مواردی از این دست دارد.  در این بین یکی از پرکاربردترین کارتن‌های مورد استفاده در بسته‌بندی انواع کالا، کارتن 3 لایه است که قصد داریم در ادامه نگاهی به ویژگی‌ها و ساختار آن داشته باشیم.

کاربرد کارتن 3 لایه

کارتن‌ 3 لایه بسته به الگوی فلوت مورد استفاده و همچنین جنس لاین رها در بسته‌بندی کالاهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. کارتن‌های سه لایه کاربردهای وسیعی، در ساخت انواع کارتن پستی، کارتن‌های اسباب‌کشی، کارتن‌های بسته‌بندی محصولات تولیدی صنایع مختلف و سایر مواردی که در آنها نیاز به یک کارتن کم و بیش مستحکم هست، دارند.

مطلب پیشنهادی:   5 گرایش بسته بندی که در سال 2021 پیشرو و غالب خواهند بود.

فروش کارتن 3 لایه

فروشندگان کارتن‌های سه لایه برای فروش کارتن 3 لایه ابتدا تمامی مشخصات مورد نیاز خریدار را دریافت کرده و بر اساس آن کارتنی تهیه می‌کنند که شامل اطلاعاتی در مورد شرکت خریدار و همچنین اطلاعات کلی مانند منطبق بودن با استانداردها و نیز احتمالاً قابل بازیافت بودن کارتن است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس کارخانه: تهران، شهرک خوارزمی، فاز۲، بلوار گلستان، ابتدای خیابان بگونیا، پلاک۱۳۶
Call Now Buttonمدیر عامل 09122457636