کارتن مواد غذایی باید چه استاندارد هایی داشته باشد؟

کارتن مواد غذایی, جعبه مواد غذایی تهران

کارتن مواد غذایی باید چه استاندارد هایی داشته باشد؟

4.3/5 - (3 امتیاز)

امروزه صنعت تولید کارتن رشد بسیار زیادی کرده است. شما می‌توانید در تمام شهر های ایران فروشگاه و یا کارخانه کارتن سازی پیدا کنید. در میان تمامی کارتن ها، کارتن بسته بندی مواد غذایی فروش بیشتری دارد. البته جعبه بسته بندی مواد غذایی باید استاندارد هایی داشته باشد که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد. کارتن مواد غذایی بیشتر توسط رستوران ها، شرکت هایی که مواد غدایی تولید می‌کنند و… خریداری می‌شود.

تمام مردم دوست دارند وسیله ای که خریداری می‌کنند، بسته بندی شیک و خوب داشته باشد. مثلا خیلی از افراد وقتی مهمانی میروند، برای صاحب خانه شکلات میخرند. برای خرید شکلات، معمولا شکلاتی را خریداری می‌کنند که بسته بندی شیک و مناسب دارد. با این مثال مشخص می شود که بسته بندی چقدر در فروش محصول و رضایت مشتری، تاثیر دارد.

کارتن مواد غذایی چقدر اهمیت دارد؟

کارتن بسته بندی مواد غذایی، اهمیت زیادی برای تمامی افراد دارد. اول از همه باید این کارتن ها استاندارد بهداشتی داشته باشد تا مشتریان با خیال راحت از آن استفاده کنند. ممکن است هنگام تولید کارتن از موادی استفاده شود که باعث فاسد شدن غذا بشود.

علاوه بر آن، طراحی و چاپ جعبه مواد غذایی نیز اهمیت ویژه ای دارد. روی جعبه مواد غذایی معمولا از چاپ های رنگی استفاده می‌شود؛ در صورتی که این چاپ ها باید به گونه ای باشد که به غذا آسیب نرساند.

درب کارتون مواد غذایی باید به گونه ای باشد که به راحتی باز شود. وقتی مشتری نتواند درب مواد غذایی را به راحتی باز کند، از آن محصولی که خریده است ممکن است پشیمان شود. راحت باز شدن درب کارتن بسته بندی مواد غذایی، جزو مهم ترین کار هایی است که باید در هنگام تولید حواسمان باشد. به طور کل بهتر است تمامی بسته بندی ها ساده باشد.

مطلب پیشنهادی:   بسته بندی را در تجارت الکترونیک بهبود ببخشید.

باید روی جعبه بسته بندی مواد غذایی از عکس و مشخصاتی استفاده شود که کامل شبیه محصول درون آن است. وقتی مشتری بسته بندی مواد غذایی را می‌بیند باید کاملا محصول درون آن بسته بندی را احساس کند.

کارتن مواد غذایی

چرا باید بر روی کارتون مواد غذایی چاپ بزنیم؟

چاپ و بسته بندی، جزو مهم ترین کارهایی است که باید روی کارتن انجام دهیم. بیشتر کارخانه هایی که تولید کارتن انجام می‌دهند، کار چاپ و بسته بندی هم انجام می‌دهند. البته زمانی که می‌خواهیم کار را به یک شرکت بسپاریم، باید از کیفیت کار آن شرکت مطمئن شویم.

چاپ روی کارتن می‌تواند نوعی بازاریابی برای محصول ما باشد. وقتی بسته بندی محصولات ما خاص باشد، باعث می‌شود تا چشم مشتری را به خور خیره کند. همین باعث می‌شود تا محصول ما فروش بیشتری پیدا کند. اگر شما محصول خوبی را تولید کردید، بهتر است تا برای محصولتان بسته بندی شیک در نظر بگیرید تا کیفیت خودتان را ثابت کنید.

چاپ و بسته بندی خاص، باعث فروش بیشتر محصول می‌شود. البته این خاص بودن نباید باعث شود تا بسته بندی سخت شود و کار را برای خریدار سخت کند. چاپ روی کارتن نوعی برند سازی می‌باشد. شما می‌توانید با بسته بندی خاص، برند خودتان را به مردم نمایش دهید.

از چه مدل کارتنی برای بسته بندی مواد غذایی استفاده کنیم؟

جعبه مواد غذایی باید استاندارد بهداشتی را از وزارت بهداشت دریافت کند. ممکن است کارتنی شیک طراحی کنید ولی توسط وزارت بهداشت تایید نشود. پس حتما باید قبل از تولید جعبه مواد غذایی، اطلاعاتی کسب کنیم.

کارتن های کاغذی و مقوایی، بهترین مدل کارتن برای بسته بندی مواد غذایی می‌باشد. کارتن های مقوایی تایید شده توسط وزارت بهداشت است و می‌توان به راحتی برای کارتن های مقوایی مجوز گرفت. علاوه بر آن این مدل کارتن ها به راحتی در طبیعت تجزیه می‌شود و مانند کارتن های پلاستیکی تجزیه ناپذیر نیست.

مطلب پیشنهادی:   کارتن بسته بندی گوشت

علاوه بر مطالبی که گفته شد، جعبه مواد غذایی باید مستحکم باشد. اگر کارتون مواد غذایی، استحکام کافی را نداشته باشد، ممکن است بعد از قرار دادن محصول درون آن، پاره شود یا حتی شکل بدی پیدا کند. کارتن 3 لایه، کارتن 5 لایه و کارتن 7 لایه جزو بهترین مدل های جعبه مواد غذایی است.

برای بسته بندی مواد غذایی، بهتر است از کارتن هایی که ظاهر خوبی دارد، اما استحکام پایین دارد استفاده نکنیم. کارتن لمینتی یکی از این کارتن ها می‌باشد. کارتن لمینتی برای چاپ فوق العاده است؛ اما به دلیل استحکام پایینی که دارد، برای بسته بندی مواد غذایی مناسب نیست.

قیمت جعبه مواد غذایی

 

قیمت جعبه مواد غذایی

قیمت جعبه مواد غذایی بسته به کیفیت کارتن و نوع چاپ متغیر می‌باشد. فروش مواد غذایی توسط کارخانه ها و فروشگاه ها انجام می‌شود. تولید جعبه مواد غذایی توسط کارخانه ها انجام می‌شود.

همانطور که گفتیم برای کارتن مواد غذایی، باید از کارتن های مستحکم و مقوایی استفاده شود. قیمت چنین کارتن هایی از کارتن های معمولی بالاتر است. علاوه بر آن باید از چاپ باکیفیت بر روی کارتن مواد غذایی استفاده شود که آن هم قیمت جداگانه دارد. با این وجود برای کسانی که مواد غذایی تولید می‌کنند، به صرفه است تا بهترین کیفیت کارتن را خریداری کنند تا برای محصول خودشان برند سازی کرده باشند.

کارتن مواد غذایی

 

از کجا می‌توانیم جعبه خریداری کنیم؟

خرید جعبه به دو دسته تقسیم می‌شود. دسته اول کارخانه هایی هستند که کارتن تولید می‌کنند و شما می‌توانید از آن ها خرید کنید. دسته دوم فروشگاه هایی هستند که در سراسر کشور وجود دارد و کارتن و جعبه را به صورت تکی میفروشند.

این فروشگاه ها کارتن هایی که فروش زیادی دارد را به صورت عمده از کارخانه میخرند و به صورت تکی به مشتری میفروشند. کارخانه ها برای تولید کارتن و جعبه مواد غذایی هزینه کمتری نسبت به فروشگاه ها دریافت می‌کنند؛ ولی فقط فروش عمده دارند.

مطلب پیشنهادی:   طرح هایی از جعبه های کارتنی که در نگاه اول تصویر درستی را در ذهن مشتری هک می‌کنند

اگر شما محصولات غذایی دارید که نیاز به جعبه دارد؛ بهتر است از کارخانه ها خرید کنید. شاید مجبور باشید تعداد زیادی کارتن خریداری کنید، ولی به جای آن کارتن را با قیمت مناسب میخرید. علاوه بر آن می‌توانید با کارخانه ای کار کنید که چاپ روی کارتن بزند. آن وقت می‌توانید روی کارتن، برند خودتان را ثبت کنید.

جعبه بسته بندی مواد غذایی

 

از کدام شهر کارتن سفارش بدیم؟

در حال حاضر، در تمامی شهر های ایران کارخانه هایی می‌باشد که سفارش کارتن می‌گیرند؛ اما بهترین کارخانه ها در شهر تهران و حومه آن است. این شهر ها به دلیل امکانات بالایی که دارند، می‌توانند بهترین کارتن ها را در کمترین زمان به شما تحویل بدهند. سفارش جعبه مواد غذایی از چنین شهر هایی بهتر است.

شرکت کارتن سازی سپیدار کارتن

کارتن سازی سپیدار کارتن، با نیرو های مجرب و حرفه‌ای که استخدام کرده است، می‌تواند بهترین کیفیت کارتن را در سریع ترین زمان ممکن به شما تحویل بدهد.

شرکت سپیدار کارتن یکی از مجهز ترین کارخانه های تولید کارتن را دارد. بهترین ماشین های تولید کارتن را می‌توانید در کارخانه سپیدار کارتن پیدا کنید.

کلام آخر

اگر این مقاله را کامل خوانده باشید، متوجه استاندارد های لازم برای جعبه مواد غذایی شده‌اید. وزارت بهداشت برای کارتن های دست دوم و بی کیفیت، مجوز صادر نمی‌کند. همین باعث شده تا کارخانه های مواد غذایی از کارتن باکیفیت استفاده کنند.

اگر محصولی دارید که نیاز به چاپ و بسته بندی دارد، می‌توانید با ما همکاری کنید تا از کیفیت کار ما اطمینان حاصل کنید.

کلیک کنید.!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 info@sepidarcarton.com

دفتر فروش: ۷۷۲۸۹۳۹۰  |  ۷۷۲۸۹۳۹۱  |  ۷۷۸۲۳۱۷۲
خط تلگرام دفتر مرکزی: ۰۹۱۲۲۴۵۷۶۳۶

آدرس کارخانه: تهران، شهرک خوارزمی، فاز۲، بلوار گلستان، ابتدای خیابان بگونیا، پلاک۱۳۶
Call Now Buttonمدیر عامل 09122457636