بسته بندی چای

بسته بندی لباس

بسته بندی چای

4/5 - (8 امتیاز)

قبل از هرچیز جالب است بدانید که چای نوشیدنی است که بیشترین مصرف را بعد از آب در تمام دنیا دارد. چای این نوشیدنی پر خاصیت ، بازار رقابتی بسیار تنگاتنگی را در سراسر دنیا به خود اختصاص داده است و ایران به‌ عنوان هفتمین قطب تولیدکننده چای در جهان سهم بالایی در بازار دارد. میزان تولید کشورمان 160000 تن در سال است و در سال گذشته به 12 کشور مختلف صادرات داشته است. با افزایش بازار رقابت چای، علاوه بر کیفیت، حالا بحث صنعت بسته‌ بندی چای بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این رقابت تنگاتنگ، یکی از استراتژی‌های ماندن در بازار هدف، طراحی و بسته بندی چای است.
وقتی صحبت از صنعت بسته‌بندی می‌شود خوب است بدانید این صنعت در کلیه مشاغل تولیدی بسیار مهم و اساسی تلقی می‌شود. برای بسته‌بندی محصولات خوراکی بسیار مهم است که بسته‌بندی محصول به‌ سلامتی انسان آسیب وارد نکند و متریال و مواد به‌کاررفته در آن کاملاً برای سلامتی بی‌خطر باشد.

همچنین جعبه بسته‌بندی باید شرایط مخصوص به خود را داشته باشد تا با بالا نگه‌داشتن نرخ نگهداری تا زمان رسیدن به مصرف‌کننده نهایی همان کیفیت محصول درب کارخانه را تحویل مشتری دهد.
با توجه ‌به صادرات 500 تنی ایران در سال به ‌سادگی نمی‌شود بازار صادرات و مشتری خارجی و سهم زیادی که طراحی بسته‌بندی چای در این بازار ایفا می‌کند را نادیده گرفت در نتیجه توجه به طراحی جعبه چای تأثیر مستقیم بر هویت برند و شناختن آن به مشتری نهایی دارد.
پس اگر تولیدکننده یا توزیع‌کننده چای هستید بدانید علاوه بر کیفیت محصول، انتخاب هوشمندانه برای طراحی بسته‌بندی چای و نوع بسته‌بندی چای، شما را در بازار هدف و ذهن مشتری ماندگار می‌کند. اما همین تنوع بالا در طراحی بسته بندی چای سبب می شود یک کارخانه بسته بندی چای از ماشین آلات مختلف و زیادی استفاده ‌کند.

انواع بسته‌بندی چای

کارتن و جعبه‌های مقوایی امروزه بخش عظیمی از بسته‌بندی محصولات را به خود اختصاص می‌دهند؛ در نتیجه برای محصولات کشاورزی مانند چای نیز بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. از آنجایی‌ که چای معمولاً به دو صورت فله یا کیسه‌ای به فروش می‌رسد در نتیجه انتخاب نوع کارتن و سایز کارتن به وزن و حجم چای بستگی دارد.

مطلب پیشنهادی:   مهم‌ترین نکاتی که شرکت‌های تجارت الکترونیک می‌بایست در بسته بندی محصولاتشان رعایت کنند.

همین‌طور خیلی مهم است که بدانید چای موردنظر برای صادرات ارسال می‌شود یا در داخل به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

هر چه چای مسافت بیشتری را برای رسیدن به دست مشتری طی کند کارتن‌های بسته‌بندی آن باید مقاوم‌تر و محکم‌تر باشد. علاوه بر این کارتن‌های بسته‌بندی باید چای را از نور و رطوبت به‌ خوبی حفظ کند تا چای خاصیت خود را از دست ندهد.

بسته بندی چای

• انتخاب بسته‌بندی داخلی چای

بسته‌بندی داخلی چای بسیار اهمیت دارد؛ زیرا چای با قرارگرفتن دربسته بندی داخلی از گرما و نور و رطوبت به‌ خوبی محافظت می‌شود. این بسته‌بندی‌های داخلی در داخل کارتن اصلی قرار می‌گیرند.

انواع پاکت بسته‌بندی داخلی چای

1- پاکت بسته‌بندی چای- فویلی

یکی از بهترین بسته ‌بندی‌ های داخلی چای که شرایط مساعدی را برای نگهداری فراهم می‌کند پاکت‌ های فویلی است. این پاکت‌ها عطر و طعم چای را به‌ خوبی حفظ می‌کنند و در برابر رطوبت مقاوم‌ هستند. چنانچه از قوطی ‌های فلزی یا مقوایی در بسته ‌بندی خارجی چای استفاده می‌کنید بهتر است چای را در پاکت‌ های فویلی در قوطی نگهداری کنید.

2- پاکت بسته‌بندی چای کاغذی

این پاکت‌ها بسیار متنوع هستند. بیشتر برای نگهداری موقت مناسب‌ اند و در واقع برای نگهداری در مصارف تازه و انتقال سریع به مشتری کاربرد دارند؛ زیرا کاغذ بعد از مدتی رطوبت را از خود عبور می‌دهد و بوی نامطبوعی از خود به‌ جای می‌گذارد. البته باید گفت امروزه از یک روکش پلاستیکی درون کاغذ استفاده می‌کنند که شرایط نگهداری مواد غذایی را بهتر می‌کند.

3- پاکت بسته‌بندی چای، پلاستیکی

یکی از معمول‌ترین و رایج ‌ترین روش ‌های بسته ‌بندی داخلی چای استفاده از پاکت ‌های پلاستیکی است که اکثر تولید کننده‌ ها و کارخانه های بسته ‌بندی چای از این روش در بسته‌ بندی داخلی چای استفاده می‌کنند. این نیز انتخاب هوشمندانه ای است؛ به شرطی که از مواد مرغوب تهیه شده باشد ماندگاری خواص چای را تا حد زیادی بالا نگه می‌دارد.

مطلب پیشنهادی:   ترفندهایی زیرکانه و خلاقانه برای به کارگیری مجدد جعبه های مقوایی نوشیدنی و بسته بندی

• کارتن بسته‌بندی چای

کارتن بسته‌بندی یکی از بهترین روش های عرضه چای به بازارهای مختلف است. ما با در نظر گرفتن نیازهای روزافزون بازار و همچنین توانایی بالا در تولید انواع کارتن سخت و هارد باکس با کاربردهای گوناگون اقدام به طراحی و تولید انواع مختلف جعبه چای و دمنوش کرده‌ایم. کارخانه کارتن سازی سپیدار کارتن،‌ بسته‌بندی را طبق استانداردهای بین‌المللی و در ابعاد و سایزهای دلخواه بر اساس سفارش مشتری در کمترین زمان ممکن تولید می‌کند.
بسته به نوع طرح دلخواه شما ساخت و طراحی بسته بندی چای در یک کارخانه بسته بندی چای نیازمند ظرافت و رعایت نکات پیچیده و استفاده از دستگاههای متعددی است، به همین علت قیمت تمام شده برای این نوع بسته بندی ها گاهی بیشتر از سایر بسته بندی ها می شود.

بسته بندی چای

• کارتن لمینتی برای بسته بندی چای

می‌توان گفت معمول‌ترین جعبه‌های بسته‌بندی در یک کارخانه بسته‌بندی چای، جعبه‌های مقوایی یا کارتن‌ها هستند. این جعبه‌ها در سایزها و طرح‌های مختلف تولید می‌شوند. در صورت رعایت نکات طراحی به ‌شدت در ذهن مخاطب ماندگار می‌شود و در فروش آن تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد.

همان گونه که امروزه جعبه شکلات بسیار متنوع شده و مشتری در انتخاب محصول به طراحی آن بسیار دقت می‌کند؛ بسته‌بندی چای و دمنوش نیز از این قاعده پیروی می‌کند.

کارتن‌های بسته‌بندی باید علاوه بر مرغوبیت از ضخامت مناسبی برخوردار باشند و در ابعاد و اشکال دلخواه شما ساخته شوند. کارتن لمینتی به دلیل محافظت محصول از نور و رطوبت و گرد و غبار انتخاب بسیار مناسبی برای بسته بندی چای به شمار می‌رود.

• بسته بندی چای هارد باکس

شاید نام‌هایی از قبیل جعبه سخت، باکس مقوایی یا هارد پکیجینگ به گوشتان خورده باشد. همه این عبارات معادل‌‌ هایی برای بسته ‎بندی هارد باکس هستند. وقتی پای بسته‌بندی محصولات لوکس یا خاص در میان است، هارد باکس یکی از بهترین گزینه‌های پیش رو به شمار می‌رود. هارد باکس ها بیشتر در بسته بندی دمنوش بر اساس نوع سفارش شما طراحی و تولید می شوند.

مطلب پیشنهادی:   کارتن بسته بندی زعفران

• جعبه‌های مقوایی

جعبه‌های مقوایی یکی دیگر از کارتن‌های مورد استفاده دربسته بندی چای است. مقوای به‌کار رفته در این جعبه‌ها معمولاً از ضخامت کمتری برخوردار هستند؛ به همین علت قابلیت ساخت بسته بندی در اشکال مختلف را به‌ خوبی امکان‌پذیر می‌کند و دست طراح را برای طراحی منعطف تر باز می‌گذارد.

بسته بندی چای

• پاکت‌های پلاستیکی و یا کاغذی

این نوع بسته‌بندی‌ها به نسبت سایر بسته‌بندی‌ها مقرون‌ به‌ صرفه‌ تر هستند و برای استفاده در بازار داخلی توصیه می‌شوند. اگر دوستدار محیط‌ زیست هستید استفاده از پاکت‌های کاغذی دربسته بندی محصولتان به شما توصیه می‌شود. این پاکت‌ها نیز با تنوعی بسیار زیاد در ابعاد و اندازه‌های مختلف در کارخانه بسته‌بندی چای استفاده می‌شوند.

پس از انتخاب جنس جعبه بسته‌بندی چای در آخر توجه داشته باشید که با توجه ‌به محصولتان به چه نوع کارتنی برای بسته‌بندی کلی نیاز دارید. اگر قصد صادرات محصول را دارید برای بسته‌بندی مقاوم باکس‌ها بهتر است از کارتن لمینتی استفاده کنید. کارتن لمینتی به‌ خاطر استفاده نوعی پلاستیک و فرایند ساخت پیچیده‌تر در تولید، برای نگهداری و بسته‌بندی محصول و ارسال از طریق دریایی و زمینی بسیار مناسب است.

سخن آخر

چنان چه تولیدکننده و یا توزیع‌کننده چای هستید اهمیت صنعت چاپ و بسته‌بندی چای را در بازار محصولتان جدی بگیرید. زیرا با به‌ کارگیری صحیح بسته‌بندی و چاپ، محصولتان شانس بیشتری برای جلب توجه و انتخاب از سوی مشتری پیدا می‌کند. اهمیت انتخاب طراحی و چاپ و بسته‌بندی به‌ قدری زیاد است که در بازار برند سازی به طور ویژه‌ای به آن توجه می‌گردد و راه را برای صادرات محصول و جذب مشتری‌های بیشتر هموارتر می‌کند.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 info@sepidarcarton.com

دفتر فروش: ۷۷۲۸۹۳۹۰  |  ۷۷۲۸۹۳۹۱  |  ۷۷۸۲۳۱۷۲
خط تلگرام دفتر مرکزی: ۰۹۱۲۲۴۵۷۶۳۶

آدرس کارخانه: تهران، شهرک خوارزمی، فاز۲، بلوار گلستان، ابتدای خیابان بگونیا، پلاک۱۳۶
Call Now Buttonمدیر عامل 09122457636