چه عواملی بر قیمت کارتن تاثیرگذار هستند؟

قیمت کارتن

چه عواملی بر قیمت کارتن تاثیرگذار هستند؟

5/5 - (1 امتیاز)

یکی از عواملی که منجر به سردرگمی افراد در هنگام خرید کارتن می شود، قیمت کارتن می باشد. آن ها لیست قیمت فروشگاه کارتن و کارخانه های چاپ کارتن مختلف را مشاهده می کنند و با دیدن تفاوت قیمت ها به این فکر فرو می روند که دلایل این تفاوت ها چیست؟ یا به زبان ساده، چرا هزینه تولید کارتن ها در کارخانه های مختلف، با یکدیگر متفاوت می باشد؟ به همین دلیل، برای رفع ابهام شما در این مقاله تصمیم گرفتیم تا عوامل موثر بر قیمت کارتن را بررسی کرده و در نهایت به جمع بندی جامعی  در این رابطه برسیم. بنابراین اگر مدتی است سوال بالا ذهنتان را مشغول کرده است و هنوز پاسخی برای آن پیدا نکرده اید، تا پایان این بخش با ما همراه باشید.

قیمت کارتن بسته بندی

نوع کارتن و نوع چاپ

اولین عامل موثر بر قیمت کارتن، مربوط به روش چاپ آن می باشد. ممکن است شخصی نیازمند کارتنی باشد که دارای استحکام بالایی بوده و در مقابل ضربات فیزیکی مقاومت مناسبی از خود نشان دهد. اجازه دهید این موضوع را با ذکر نمونه ای برایتان توضیح دهیم. فرض کنید قصد جا به جایی تلویزیون خود به مکانی دیگر را دارید. در این شرایط استفاده از کارتن بسته بندی، منطقی ترین اقدامی است که می توانید انجام دهید.

چراکه در غیراینصورت جا به جایی تلویزیون بسیار دشوار شده و انرژی زیادی را از شما خواهد گرفت. حال اگر برای صرفه جویی در هزینه، از کارتن بی کیفیتی استفاده نمایید چه اتفاقی رخ می دهد؟ احتمال دارد کارتن پاره شده و تلویزیون صدمه زیادی ببیند. در این صورت شما خسارت بسیار بیشتری نسبت به هزینه کارتن را متحمل خواهید شد. در نتیجه طبیعی است که هر اندازه کالای شما سنگین تر باشد، استحکام جعبه خریداری شده و به دنبال آن، قیمت کارتن مورد استفاده نیز افزایش یابد.

ابعاد کارتن، عاملی موثر در تعیین قیمت

عامل مهم دیگری که تاثیر زیادی بر قیمت کارتن دارد، ابعاد آن می باشد. طبیعی است که هر اندازه ابعاد کارتن بزرگ تر باشد، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت؛ چراکه از مواد بیشتری برای ساخت جعبه استفاده می شود. البته نمی توان منکر اهمیت کیفیت مواد سازنده شد و صرفا به کمیت آن ها توجه کرد. ممکن است جعبه ای ابعاد کوچکی داشته اما به دلیل استفاده از مواد با کیفیت از قیمت بیشتری نسبت به جعبه ای بزرگ با مواد بی کیفیت بهره مند باشد. در پایان این بخش می توان نتیجه گرفت که با وجود تاثیر زیاد ابعاد کارتن بر قیمت، تخمین قیمت نهایی با بررسی موارد متعددی انجام می پذیرد. در زیر به یکی دیگر از این موارد می پردازیم تا با ذهنیت بازتری در رابطه با کیفیت و البته قیمت کارتن بسته بندی تصمیم بگیرید.

مطلب پیشنهادی:   پاکت گاست دار

قیمت کارتن خام

 

جنس مواد اولیه و مصرفی

با وجود مواردی که در بالا مورد بررسی قرار دادیم، مطمئنا از اهمیت بالای جنس مواد اولیه در قیمت کارتن آگاه هستید. یکی از مهم ترین مواد اولیه که بخش زیادی از کارتن بسته بندی را تشکیل می دهد، کاغذ می باشد. به زبان ساده بیشترین مبلغی که برای مواد اولیه صرف می شود، مربوط به کاغذها است. معمولا کاغذ رویی کارتن یک فرآورده دو لایه بوده که شامل لایه پایه و لایه رویی می باشد. کاغذ داخلی نیز می تواند با روش های مختلفی تولید و یا استفاده شود. قصد نداریم بیش از این در رابطه با مواد اولیه مورد استفاده در کارتن توضیحات زیادی را ارائه دهیم؛ صرفا آشنایی با تاثیر آن ها در قیمت کارتن، برای این مقاله کافی است.

شاید برایتان جالب باشد:

اهمیت بسته بندی

هزینه بسته بندی و ارسال

هزینه بسته بندی و ارسال یکی از عواملی است که عموما از نظر مدیران کسب و کارها پنهان می ماند. به این معنا که آنقدر تمرکز خود را روی مواردی مانند قیمت کارتن در بازار و ابعاد آن می گذارند که فراموش می کنند جعبه های خریداری شده چگونه قرار است به دستشان برسد.

اکنون که این بخش را مطالعه کردید مطمئنا شما این اشتباه را مرتکب نخواهید شد و در هنگام خرید کارتن، هزینه ارسال آن را نیز در نظر خواهید گرفت. به یاد داشته باشید که در این مورد، عواملی مانند تعداد کارتن و ابعاد آن ها نقش موثری در تعیین قیمت ارسال خواهند داشت.

قیمت کارتن ساده

 

قیمت کارتن ساده

یکی از ارزان قیمت ترین کارتن ها، کارتن های ساده می باشند. این کارتن ها به دلیل عدم برخورداری از طرح های چاپی هزینه ای پایین تر از سایر جعبه ها دارند. معمولا از آن ها برای رفع نیازهای مختلفی استفاده می شود. برای روشن شدن موضوع، در ادامه مثالی را برایتان خواهیم آورد. فرض کنید قصد دارید تا برخی از لوازم منزل که به آن ها نیاز ندارید را به انبار منتقل کنید. در این صورت استفاده از کارتن ها کاری عقلانی می باشد؛ اما از چه کارتنی باید استفاده کنید؟ آیا کارتن های رنگارنگ با طرح های مختلف را ترجیح می دهید یا کارتن های ساده؟

مطلب پیشنهادی:   نقش کلیدی و مهم بسته بندی در توسعه کسب و کار

در عمل، هیچ تفاوتی ندارد که از چه کارتنی استفاده می کنید، چراکه قرار است آن را در انبار بگذارید و طرح آن اهمیتی چندانی برایتان ندارد. با این وجود زمانی که اطلاع یابید، قیمت کارتن های رنگارنگ بیش از قیمت کارتن خام است، مطمئنا مورد دوم را انتخاب می کنید. به همین آسانی می توان متوجه شد که کارتن های ساده تاثیر زیادی در صرفه جویی در هزینه های شما دارند.

همچنین مطالعه کنید:

تاثیر رنگ در بسته بندی

قیمت کارتن لمینتی

برخلاف کارتن های ساده، این نوع کارتن ها به دلیل روش چاپ مخصوص به خود، قیمت بالاتری را دارا می باشند. به همین دلیل مدیران کسب و کارهای مختلف که قصد تبلیغات برندشان را دارند با چاپ لوگوی خود با استفاده از این روش، شانس بیشتری را برای دیده شدن هرچه بیشتر برند خود مهیا می کنند. البته اگر با روانشناسی استفاده از رنگ ها آشنا باشید، می دانید که استفاده از رنگ هایی خاص، تاثیر زیادی در دیده شدن محصولاتتان خواهند داشت.

بنابراین اگر به نوعی قصد تبلیغ برند خود را دارید، می توانید به جای صرف هزینه های نجومی، با صرف هزینه اندکی اقدام به خرید کارتن های لمینتی کنید. همچنین برای اطلاع بیشتر از این نوع روش چاپ، سایر مقالات مرتبط با چاپ لمینتی را مطالعه فرمایید.

قیمت کارتن خام, قیمت کارتن در بازار

 

کدام نوع کارتن را بخریم؛ کارتن ارزان قیمت یا گران؟

شاید در نگاه اول این جمله به نظرتان خنده دار باشد؛ اما اگر کمی دقت کنید، مفهوم آن را در می یابید. نمی توان منکر این قضیه شد که قیمت کارتن، عاملی تاثیرگذار در خرید آن می باشد؛ اما آیا اهمیت این موضوع به اندازه ای که عموم فکر می کنند، است؟ متاسفانه عده زیادی در بسیاری موارد، کارتن های ارزان قیمت را ترجیح می دهند، غافل از آنکه هیچ ارزانی بی دلیل نیست. چه بسیار افرادی که برای صرفه جویی کردن در هزینه های خود اقدام به خرید ارزان ترین کارتن ها کرده اند و پس از مدتی به دلیل جنس نامناسب آن ها با خسارات جبران ناپذیری رو به رو شدند.

مطلب پیشنهادی:   تاثیر رنگ در بسته بندی محصول

در این بخش قصد نداریم به شما بگوییم، قیمت کارتن عاملی بی اهمیت است و یا اینکه هر کارتنی که گران قیمت تر باشد، کیفیت بالایی دارد؛ تنها قصد داریم ذهن شما را با این مفهوم آشنا کنیم که علاوه بر قیمت کارتن مورد نظر، عامل های دیگری را نیز مد نظر داشته باشید.

جمع بندی

در پایان مقاله عوامل تاثیرگذار بر قیمت کارتن و جعبه، ذکر این نکته ضروری است که به دلیل گستردگی این موضوع نتوانستیم تمامی موارد را بیان کنیم. با این وجود در صورت آشنایی کامل با موارد بالا، بسیاری از ابهاماتتان در رابطه با دلایل گران و یا ارزان بودن کارتن های بسته بندی برطرف می شود. در صورتی که هنوز هم سوالاتی در رابطه با قیمت کارتن بسته بندی و یا انواع دیگر کارتن ها دارید، با مطالعه سایر مقالات موجود در سپیدار کارتن، پاسخ آن ها را خواهید یافت. همچنین برای ثبت سفارش و استعلام قیمت می توانید با پشتیبانان ما در ارتباط باشید. ممنون از اینکه تا پایان این بخش همراه ما بودید.

کلیک کنید.!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 info@sepidarcarton.com

دفتر فروش: ۷۷۲۸۹۳۹۰  |  ۷۷۲۸۹۳۹۱  |  ۷۷۸۲۳۱۷۲
خط تلگرام دفتر مرکزی: ۰۹۱۲۲۴۵۷۶۳۶

آدرس کارخانه: تهران، شهرک خوارزمی، فاز۲، بلوار گلستان، ابتدای خیابان بگونیا، پلاک۱۳۶
Call Now Buttonمدیر عامل 09122457636