استعلام قیمت کارتن سه لایه و پنج لایه۱۳۹۸-۴-۱۶ ۱۴:۱۹:۲۹ +۰۴:۳۰

استعلام قیمت کارتن سه لایه و پنج لایه

کارتن یک نوع محصول کاغذی به شمار می‌رود و از روی‌هم قرار گرفتن ورق‌‌ها یا لایه‌های کاغذی تهیه می‌شود. کارتن کاربردهای زیادی در صنعت بسته‌بندی دارد و متناسب با نیاز، هزینه‌های پیش‌بینی شده و نوع کالای مورد نظر، باید از انواع مختلف کارتن با مقاومت‌های متفاوت استفاده کرد. بسته به تعداد لایه‌های کاغذی به کار رفته در روند تولید، کارتن می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد. به طور کلی، کارتن مقوایی از یک بخش موج‌دار به نام فلوت تولید می‌شود که بین دو لایه تخت محصور شده. جالب است بدانید که در روند تهیه و تولید کارتن‌های مقوایی، بازیافت نقش عمده‌ای دارد و فلوت یا همان بخش موج‌دار، عموماً از کاغذها یا مقواهای بازیافتی تولید می‌شود. تعداد فلوت‌ها و لایه‌های تخت، تعیین کننده ۵ لایه یا ۳ لایه بودن کارتن هستند.

تعداد لایه‌های کارتن معمولاً با توجه به نیاز بسته‌بندی متغیر است. به طور مثال اگر قرار است بسته‌ای به مسافت دوری مانند خارج از کشور ارسال شود، استفاده از کارتن ۵ لایه با فلوت‌های مستحکم‌تر منطقی خواهد بود. این کارتن با دوام بالا و فضادهی مناسب، به طور گسترده در اسباب‌کشی‌هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. از دیگر کاربردهای کارتن ۵ لایه می‌توان به جا به جایی کالاها و انبار کردن محصولات بزرگ و سنگین اشاره کرد. این کارتن‌‌ها را می‌توان مدت بیشتری در انبار‌ نگه داشت و کارتن‌های پنج لایه مقاومت خوبی‌هم در برابر رطوبت دارند.

کارتن سه لایه، از یک ورقه موج‌دار بین و دو کاغذ تخت تشکیل شده است. اگر وزن بسته‌بندی موضوعی تعیین‌کننده در انتخاب کارتن مورد نظر است، کارتن‌های سه لایه می‌توانند بهترین گزینه باشند چون علاوه بر استحکام مناسب، وزن ایده‌آلی‌هم دارند.

بخشی از کارتن که به شکل یک ورقه موج‌دار بین دو لایه تخت محصور شده، فلوت نام دارد. تعداد و جنس فلوت رابطه مستقیمی با میزان استحکام کارتن داشته و هر چه تعداد‌آنها بیشتر شود، کارتن مقاومت بیشتری در برابر ضربه و اثرات مخبر آن خواهد داشت. وقتی این ورقه‌های مجزا به‌هم چسبانده شوند، مقوای موج‌دار ساخته می‌شود و پس از آن با طرح‌های دلخواه به یک کارتن موج‌دار تبدیل می‌شود که می‌تواند انواع و اقسام مراحل مثل ترابری، ضربه و حتی سقوط را تحمل کند. آگاهی از تفاوت‌های موجود بین کارتن‌های چند لایه موقع سفارش بسته‌بندی مورد نیاز برای کلا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. روند تولید فلوت‌هم در نوع خود جالب است. برای تهیه بخش موج‌دار کارتن، رول‌های کاغذی وارد یک دستگاه برش مخصوص می‌شوند که مجهز به سیستم اسپری آب داغ است. وقتی کاغذ از این دستگاه عبور می‌کند، آب داغ روی آن اسپری می‌شود و کاغذی که بدین شکل خیس شده، در مرحله بعدی پرس و شکل داده می‌شود. نتیجه کار ایجاد یه لایه موج‌دار مقوایی است که باید در مراحل بعدی به سطوح تحت مقوا بچسبد. به همین منظور یک استوانه غلتان کار چسب زدن روی سطح لایه موج‌دار را انجام می‌دهد. فلوت‌ها بر اساس اندازه‌شان به این صورت دسته‎بندی می‌شوند: فلوت A، B، C، E و F. در این میان، فلوت A از همه بزرگتر است.

انواع فلوت کدامند؟

فلوت A:

این فلوت که با ضخامت حدوداً ۵ میلی‌متر در رده اول تقسیم‌بندی فلوت‌ها قرار دارد، در واقع بزرگ‌ترین و ضخیم‌ترین آنهاست. از کارتن‌های ساخته شده با فلوت A می‌توان در بسته‎بندی محصولاتی استفاده کرد که به لایه‌گذاری بیشتری برای محافظت نیاز دارند.

فلوت B:

این فلوت با ضخامت تقریبی ۳٫۲ میلی‌متر، گزینه‌ای رایج برای طراحی جعبه‌های دایکات و بسته‌بندی محصولاتی است که برای تحمل وزن خود نیاز چندانی به جعبه ندارند.

فلوت C:

با ضخامت ۴ میلیمتری، فلوت C نوعی فلوت چند‌منظوره به حساب می‌آید.

فلوت E و F:

جدیدترین انواع فلوت هستند که به ترتیب ۱٫۶ میلیمتر و ۰٫۸ میلیمتر ضخامت دارند. این نوع فلوت‌ها عموماً برای بسته‌بندی فروشگاهی محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرند چون امکان چاپ عبارات و تصاویر مختلف با وضوح تصویر بالا روی‌آنها وجود دارد.

به کارتن‌های مقاوم ۵ لایه و ۳ لایه نیاز دارید؟ برای سفارشی‌سازی کارتن مورد نظرتان بر اساس نیازهای خاص بسته‌بندی، با مشاوران ما در سپیدار کارتن تماس بگیرید.

بیست و سومین نمایشگاه
چاپ و بسته بندی
۵ لغایت ۸ دی
۱۳۹۵
سالن ۳۸B غرفه ۵۹
منتظرتان هستیم
محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران
زمان بازدید
۱۰ الی ۱۷
سینی آبمیوه و بستنی از محصولات پرفروش شرکت سپیدار کارتن می باشد که به تازگی به محصولات شرکت اضافه گردیده است
سینی آبمیوه و بستنی از محصولات پرفروش شرکت سپیدار کارتن می باشد که به تازگی اضافه شده است