4.4/5 - (5 امتیاز)

سفارش کارتن فلکسو


چاپ مستقیم طرح به روی کارتن، فلکسو و نتیجه کار را کارتن فلکسو ( یا کارتن فلکسویی یا جعبه فلکسو ) گویند. در این روش به دلیل جنس کارتن مقدار کمی پخش جوهر وجود دارد و دقت چاپ مثل کارتن لمینت بالا نیست. اما قیمت بسیار پایین تر آن به نسبت کارتن های لمینت ، موجب استفاده گسترده و محبوبیت بالای این کارتن ها است.

برای ارتباط با بخش فروش کارتن فلکسو می‌توانید فرم سفارش را پر فرمایید یا از روشهای زیر استفاده کنید:

تماس با بخش فروش: ۷۷۲۸۹۳۹۰-۰۲۱

تماس از طریق تلگرام: ۰۹۱۲۲۴۵۷۶۳۶

(با کلیک به روی شماره موبایل به پیام رسان مربوطه منتقل خواهید شد)

فرم سفارش آنلاین کارتن فلکسو

همکاران بخش فروش در ساعات کاری، حداکثر ۲ ساعت پس از تکمیل فرم، برای پیگیری با شما تماس خواهند گرفت.

چاپ فلکسو یکی از انواع فرایند چاپ است که از صفحات یا کلیشه های چاپی قابل انعطاف استفاده می کند و همچنین یکی از انواع چاپ هایی است که در آن حروف و تصاویر به صورت برجسته چاپ می شوند. استفاده از این روش چاپ به طور روزانه در حال افزایش و پیشرفت می باشد و استفاده از آن در صنایع گوناگون، آن را به یکی از پرطرفدارترین فرایند های چاپ تبدیل کرده است.

چاپ فلکسویی چیست؟ 

فلکسوگرافی روش چاپی است با یک لوح چاپ برجسته (کلیشه) و منعطف. این لوح به سیلندر لوح دستگاه چاپ چسبانده می شود. کیفیت کلیشه و سیلندر در نتیجه چاپ تاثیر چشم گیری خواهد داشت. روش فلکسو در واقع نوع امروزی چاپ لترپرس است (چاپ با استفاده از حرف و تصاویر برجسته فلزی). البته این نوع چاپ پر کاربردتر از روش لترپرس است چرا که با استفاده از آن می توان عملیات چاپ را تقریباً روی انواع سطوح همچون پلاستیک، فویل، سلفون و کاغذ انجام داد.

این روش به طور وسیعی جهت چاپ سطوح به کار رفته در بسته بندی ها مختلف کاربرد دارد. همچنین از آن می توان برای چاپ سطح وسیعی با یک رنگ یکنواخت و یکدست استفاده کرد. دستگا ه چاپ فلکسو از روشی های چاپی است که همواره گسترش و پیشرفت سریعی داشته است. در همین راستا، چاپ فلكسو‌ چند رنگ به‌ يك‌ رقيب‌ جدي‌ براي‌ چاپ افست‌ تبديل‌ شده است.

مراحل چاپ فلکسو

در این قسمت از مقاله قصد داریم مراحل انجام چاپ فلکسو را برای شما عزیزان شرح دهیم.

رول باز کن : در اولین مرحله از چاپ فلکسو، کاغذ، سلفون، مقوا یا لفافی که قرار است چاپ شود بر روی رول باز کن قرار می گیرد و به سمت قسمت چاپ هدایت می شود.

چاپ : در این مرحله فرایند چاپ بر روی کاغذ، لفاف یا هر ماده که در قسمت قبل مورد استفاده قرار گرفته است به وسیله سیلندر انجام می شود. سیلندری که در این مرحله برای انجام فرایند چاپ استفاده شده است دارای سوراخ های ریزی می باشد که جوهر از داخل این سوراخ ها عبور کرده و بر روی کاغذ یا لفاف مورد نظر قرار می گیرد.

خشک کن : پس از انجام فرایند چاپ، نوبت به خشک کن هوایی می رسد. در این مرحله لفاف یا کاغذی که در قسمت قبل عمل چاپ بر روی آن انجام شده، به سمت خشک کن هوایی هدایت می شود. هوای گرم خشک کن با توجه به نوع لفاف تنظیم می شود.

خنک کننده : بعد از آنکه لفاف خشک شد به قسمت خنک کننده هدایت می شود تا به دمای اولیه خود بازگردد.

رول جمع کن : آخرین مرحله از انجام این فرایند چاپ، رول جمع کن است. در این مرحله لفاف به شیوه های مختلف و با توجه به کاربردی که دارد رول می شود.

چاپ فلکسو

فلکسو گرافی چیست؟

فلکسو گرافی ( Flexography)  نوعی روش چاپ درون خطی است. فلکسو گرافی در سال 1980 آغاز و با توجه به نوآوری هایی که در صنعت چاپ ایجاد شد، این روش چاپ، روز به روز پیشرفته تر گردید. به گونه ای که امروزه 60 درصد صنایع بسته بندی از چاپ فلکسو بر روی محصولات خود استفاده می کنند.

کاربرد چاپ فلکسو

 • در انواع بسته بندی ها از جمله بسته بندی مواد غذایی از این نوع چاپ استفاده می کنند.
 • بر روی پاکت های خرید و بسته های انعطاف پذیر از چاپ فلکسو استفاده می کنند.
 • بر روی روزنامه ها و کتاب ها نیز این نوع چاپ بکار برده می شود.
 • بر روی پاکت نامه ها و پاکت های پستی نیز چاپ فلکسو مشاهده می شود.
 • چاپ روی فویل و سلفون از نوع چاپ فلکسو می باشد.
 • بر روی انواع کارتن های بسته بندی نیز از این چاپ استفاده می شود.
 • بر روی ساک های کاغذی و پلاستیکی نیز این نوع چاپ کاربرد دارد.

تفاوت چاپ فلکسو با چاپ افست

چاپ افست نیز یکی دیگر از انواع چاپ هایی است که بر روی کاغذ استفاده می شود. در این بخش تفاوت چاپ فلکسو و چاپ افست را مطرح می کنیم تا راحت تر بتوانید یکی از انواع چاپ را انتخاب کنید.

 • یکی از تفاوت های چاپ فلکسو با چاپ افست، جوهر است. به این صورت که فلکسو قابلیت این را دارد که با انواع بیشتری از جوهرها کار کند اما در چاپ افست از جوهرهای کمتری استفاده می شود و همچنین جوهر هایی که در چاپ افست مورد استفاده قرار می گیرند باید دارای روغن باشند.
 • نگهداری از چاپ افست نسبت به چاپ فلکسو دشوار تر است زیرا چاپ افست مستعد اکسیداسیون است و در صورتی که به خوبی از آن مراقبت نشود این چاپ اکسیده می شود.
 • از نظر هزینه چاپ فلکسو نسبت به چاپ افست ارازن تر است.
 • چاپ فلکسو در مصارف گوناگون و بر روی وسایل مختلف قابل استفاده است اما از چاپ افست نمی توان بر روی وسایل مختلف استفاده کرد.

با توجه به تفاوت هایی که در قسمت فوق به انها اشاره کرده ایم، شما باید مناسب ترین نوع فرایند چاپ را برای خود انتخاب کنید. توصیه می شود تا حد امکان از چاپ فلکسو بر روی وسایل خود استفاده کنید. جهت انجام این چاپ می توانید به شرکت های چاپ فلکسو مراجعه کنید. سپیدار کارتن یکی از شرکت هایی می باشد که آماده خدمت رسانی در زمینه چاپ فلکسو به شما عزیزان می باشد.

مزایای چاپ فلکسو

استفاده از چاپ فلکسو دارای مزایایی می باشد که آن را از سایر فرایند های چاپ متمایز می کند این مزایا عبارتند از :

 • سرعت

از آنجایی که در فلکسو پس از انجام فرایند چاپ، لفاف یا کاغذ به سرعت وارد مرحله خشک شدن می شوند، این فرایند به سرعت انجام می شود و در یک واحد زمانی کوتاه می توان بر روی تعداد زیادی لفاف یا کاغذ، چاپ را انجام داد.

 • ظاهر جذاب

یکی دیگر از مزایایی که چاپ فلکسو نسبت به انواع دیگر چاپ ها دارد، جذابیت ظاهری این چاپ بر روی محصولات است. با استفاده از این نوع چاپ می توان لوگو و نام برند تجاری مجموعه را بر روی محصولات به زیبایی طراحی کرد. امروزه مشتری در کنار کیفیت محصول به زیبایی آن نیز توجه می کند. بنابراین فلکسو این امکان را برای شما فراهم می کند که محصولی با ظاهر مناسب تولید کرده و به افزایش فروش خود کمک کنید.

 • پایداری

از دیگر مزایایی که چاپ فلکسو را از دیگر چاپ ها متمایز می کند، پایداری این چاپ است. این نوع چاپ هنگامی که بر روی کارتن یا هر محصول دیگری انجام می شود دارای پایداری بسیار بالایی بوده و به راحتی آسیب نمی بیند و برای مدت زمان طولانی بدون تغییر باقی می ماند.

 •  تنوع رنگ

در چاپخانه چاپ فلکسو از چهار رنگ اصلی برای چاپ استفاده می کنند. علاوه بر چهار رنگ اصلی از انواع رنگ های دیگر نیز برای این نوع چاپ است که در شرکت چاپ فلکسو استفاده می شود.

چاپ فلکسو

 •  هزینه کم مواد مصرفی در چاپ فلکسو

متریال هایی که در چاپ فلکسو استفاده می شوند مانند جوهرهای فلکسو گرافی و مواد بسته بندی با هزینه کمی تهیه می شوند.

همانطور که در قسمت های قبل اشاره کرده ایم چاپ فلکسو توسط گروه تولیدی سپیدار کارتن، بر روی کارتن های مختلف انجام می شود. جهت سفارش کارتن فلکسو می توانید به قسمت سفارش اختصاصی وبسایت ما مراجعه کنید و با تکمیل فرم سفارش آنلاین و ثبت سفارش خود در کوتاهترین زمان ممکن سفارش خود را دریافت کنید.

مراحل تولید کارتن معمولی با چاپ فلکسو

گروه تولیدی سپیدار کارتن، روند مشخصی برای تهیه و تولید کارتن‌های مقوایی با چاپ فلکسو دارد که به ترتیب شامل مراحل زیر می‌شود:

 • تهیه ورق سه لایه یا پنج لایه بنا به درخواست مشتری
 • برش ورق
 • تنظیم نمودن کلیشه برای چاپ
 • چاپ زدن کلیشه به روی ورق کارتن
 • چسباندن و بسته بندی مراحل تولید کارتن معمولی چاپ با فلکسو

سیر تحول چاپ فلکسو به روی کارتن مقوایی

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی به کار گیری دستگاه‌های مدرن، کیفیت این نوع چاپ نیز دچار تغییر و تحولات زیادی شده و چاپ‌ ساده‌ به‌ چاپ‌ با‌ كيفيت‌ و‌ استفاده از‌ سيستم‌هاي‌ مبتني‌ بر‌ نوردهاي‌ انتقال‌ مركب‌ به‌ سيستم‌هاي‌ آنيلوكس‌ ارتقاء پیدا کرده است. نوردهاي‌ آنيلوكس‌ باعث شده‌اند تا کیفیت و سرعت چاپ به شکل قابل ملاحظه‌ای بیشتر شود. سیلندر یا همان نورد آنیلوکس هسته اصلی مرکزی سیستم های چاپ فلکسو به شمار می‎رود و کار انتقال مرکب به کلیشه را انجام می‌دهد.

به عبارت ساده، در چرخه انتقال مرکب، ابتدا نورد غوطه‌ور در مرکب‌دان، مرکب را به نورد اندازه گیری یا همان نورد آنیلوکس منتقل می‌کند. بعد نوبت به پخش کردن مرکب روی سطح کلیشه می‎رسد. برای این کار، نورد آنیلوکس با شبکه سلولی شکل خود، لایه ای از مرکب با ضخامت یکنواخت و مشخص را به روی سطح برجسته کلیشه می رساند .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جعبه مقوایی با چاپ فلکسو، به سایت سپیدار کارتن مراجعه کنید و در صورت نیاز به سفارش، با ما تماس بگیرید.

کارخانه سپیدار کارتن

در مجموعه کارتن سازی سپیدار کارتن انواع کارتن در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می شود که در ادامه به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم.

Call Now Button09122457636