بهینه سازی هزینه بسته بندی

بسته‌ بندی برای خرده‌ فروشی

بهینه سازی هزینه بسته بندی

5/5 - (1 امتیاز)
امروزه گرایش تولیدکنندگان به بسته بندی آماده خرده فروشی (RRP) سبب ایجاد علم جدیدی در زمینه بهینه سازی هزینه بسته بندی شده است. به طور خلاصه بهینه سازی بسته بندی را می‌توان به این مفهوم خلاصه کرد که “چگونه قفسه های مرتبی را بچینیم” با این روش می توان اندازه مطلوب یک بسته با توجه به اندازه مناسب قفسه، همچنین نرخ فروش و دوباره پر کردن را محاسبه کرد که این روش در ارزیابی های تولید و بهینه‌سازی هزینه بسته بندی محصول در کارتن سازی بسیار کمک می‌کند.
RRP برای مشتریان و خرده فروشان مزایای زیادی دارد. برای خرده فروشان این امکان را فراهم کرده که با استفاده از این روش قفسه ها را در سریعترین زمان ممکن بچینند و به راحتی در دسترس مشتریان قرار دهند.
با بهینه‌سازی بسته‌بندی، عملکرد بسته بندی خود را در هر مرحله از چرخه عرضه، از زمان ارسال تا جای گیری در قفسه ها به راحتی ارزیابی می کنید و با این روش هنگامی که خریدار تصمیم می گیرد کدام محصول را خریداری کند انتخاب را برایش آسان می کنید.

ویژگی های بسته‌ بندی بهینه برای خرده‌ فروشی (RRP)

 • امکان قرار دادن بیشتر محصول در محدوده ی مشخص شده در قفسه
 • پر کردن سریعتر در فروشگاه
 • دسترسی راحت
 • امکان صادرات راحت تر با کارتن بسته بندی صادراتی RRP
 • افزایش خرید و فروش
 • قابلیت مشاهده محصول و ناوبری آسان برای خریداران
 • استفاده از پالت های کمتر در بسته بندی
 • کاهش تردد خودروی تحویل در جاده ها
 • بسته بندی کارآمد، خودکار یا غیر خودکار

یکی از ویژگی های مهم بسته بندی بهینه در کارتن بسته بندی صادراتی است، با این روش پالت های بسته بندی تعداد بیشتری محصول را در خود جای می دهد و ارسال حجم بالایی از محصول را با کمترین تردد در مسیرهای زمینی و دریایی و هوایی میسر می کند، همین امر در کاهش هزینه های حمل و نقل بسیار موثر است.

مزایای بسته‌ بندی برای خرده‌ فروشی

از آنجا که خرده‌فروشان از اصلی‌ترین منابع درآمدی شرکت‌ها و کارخانه‌های تولیدی و صنعتی هستند، برای پاسخگویی به تقاضای آنان، شرکت‌ها بطور مداوم در تلاش هستند تا تغییراتی در بسته‌بندی به وجود آورند تا برای خرده‌فروشی‌ها بهینه شود. (بسته‌ بندی برای خرده‌ فروشی RRP شود.)
با توجه به اینکه هزینه‌های عملیاتی در خرده فروشی‌ها بخش‌ عظیمی از کل هزینه‌های آنها را شامل می‌شود، آنها همواره تلاش می‌کنند تا راهکارهایی برای کاهش هزینه‌های خود پیدا کنند.
در چند سال گذشته، خرده‌فروشان به این نتیجه رسیده‌اند که می‌توانند با کاهش ساعتی که صرف پرکردن موجودی محصولات داخل قفسه‌ها که در معرض دید عمومی مشتریان قرار دارد، مقدار قابل توجهی از هزینه‌های خود را کاهش دهند. بر همین اساس، کارخانه‌ها و شرکت‌های عمده فروش، برای پاسخ به این موضوع سراغ RRP رفته‌اند.
بهینه سازی هزینه بسته بندی

مطلب پیشنهادی:   مهم‌ترین نکاتی که شرکت‌های تجارت الکترونیک می‌بایست در بسته بندی محصولاتشان رعایت کنند.

مزایای بهینه سازی هزینه بسته بندی

 • به راحتی پیدا شود.
 • به آسانی باز شود.
 • به آسانی در قفسه چیده شود.
 • به آسانی دفع/ باز یافت شود.
 • به آسانی خرید شود.

از جمله مزایای بهینه سازی بسته بندی این است که به شما در هنر بازاریابی و برندینگ بسته بندی بسیار کمک می کند. با استفاده از این روش به صورت هوشمندانه ای خریدار را به سمت انتخاب محصول خود سوق می دهید و نرخ فروش خود را بالا می برید. کسانی که از روش RRP یا بهینه سازی محصول استفاده می کنند، یعنی به اهمیت بسته بندی در رفتار مصرف کننده پی برده اند و می دانند که استفاده از روش های علمی جدید در صنعت بسته بندی در بالا بردن نرخ فروش محصول تاثیر چشمگیری دارد.
مطالعه بازاریابان در مورد اهمیت به بسته بندی در رفتار مصرف کننده منتج به نتایج شگفت آوری در صنعت بسته بندی شده و در صنعت طراحی و بسته بندی انقلابی عظیم به پا کرده و در نهایت تغییرات زیادی را در خرده فروشی و صنایع گوناگون به وجود آورده است.
این تغییر بسته‌ بندی برای خرده‌ فروشی ها، منافع زیادی را هم برای خرده‌فروش و هم برای نام تجاری دارد که عبارتند از:

     ۱- شما را وادار به بررسی همه جانبه می‌کند.

طراحی بسته‌بندی اولیه بر روی بسته‌بندی ثانویه و بهینه‌سازی پالت تاثیر دارد. در حقیقت با RRP شما در‌می‌یابید در طول سفر محصول در انبار و قفسه چگونه نگهداری می‌شود و همین موضوع از هزینه‌های ناشی از خسارت محصول پس از خط تولید جلوگیری می‌کند.

     ۲- موجودی انبار شما پایان نمی‌یابد.

بارگیری سریع و آسان این امکان را به شما می‌دهد که همیشه در انبار کالا موجود داشته باشید. از سوی دیگر نیروی انسانی کمتری صرف چینش کالاها می‌شود که باعث می‌شود چشمان بیشتری دنبال نام تجاری شما باشد.

مطلب پیشنهادی:   بسته بندی خشکبار

     ۳- زباله را کاهش می‌دهد.

بسته‌بندی هوشمندانه که هدف آن کاهش ضایعات است باعث می‌شود که شما مواد کمتری برای بسته‌بندی محصول وارد کنید و از آن طرف خرده‌فروشان هم زمان و پول کمتری هنگام خروج از چرخه و دفع آن صرف ‌کنند.

     ۴- عرضه را افزایش می‌دهد.

اینکه طراحی محصولتان در قفسه به دلیل RRP، محکم و قابل چیدمان به صورت انبوه باشد، تضمینی برای خراب نشدن و شکیل بودن محصول است. به این صورت از نازیبایی و درهم و برهم بودن محصول در قفسه جلوگیری می‌کنید.
بهینه سازی هزینه بسته بندی
اگر تاکنون به تغییر بسته‌بندی محصولات خود فکر نکرده‌اید، بهتر است بررسی کنید که چگونه می‌توانید با تغییر بسته‌بندی محصولات خود به خرده فروشی‌هایتان کمک کنید. آیا از چکونگی عملکرد‌های RFID، مطلع هستید؟

روش بهینه سازی هزینه بسته بندی برای فروش

اگر بخواهیم تعریف مختصری از عملکرد فروش بسته بندی داشته باشیم می توان گفت : بسته باید روند فروش را به شیوه ای کارآمد ارتقا دهد در نتیجه برای این کار از روش بهینه سازی بسته بندی برای فروش استفاده کرد. از آنجایی که این روزها دسترسی به مصرف کنندگان دشوار است و دیگر روشهای سنتی تبلیغات و بازاریابی توجه کافی خریداران را جلب نمی کند؛صاحبان مشاغل و تبلیغ کنندگان، دائما برای یافتن راه های خلاقانه تلاش می کنند تا حتی کوچکترین توجه را به سمت محصولات خود جلب کنند.

ایجاد یک طرح بسته بندی موثر یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین روش ها برای انجام این کار است ، اما نیاز به اصالت ، تفاوت و توانایی ارتباط با مصرف کنندگان دارد.

اما ممکن است سوالی ایجاد شود که : “روش بهینه سازی هزینه بسته بندی برای فروش، چگونه بر کل سیستم بسته بندی تأثیر می گذارد و در نهایت فروش و/یا سود را افزایش یا کاهش می دهد؟” که در جواب باید گفت: با رعایت درست موارد زیر در بسته بندی تا حد قابل قبولی در افزایش فروش محصول تاثیر گذار خواهد بود.

 • بسته بندی خوب همیشه باید تا آنجا که با عملکرد مطلوب سازگار است ساده و از نظر قیمت مناسب باشد.
 • بسته بندی باید به ویژگی های فیزیکی محصول نزدیک و سازگار با مواد و متریال محصول باشد.
 • تمام مواد بسته بندی باید در صورت امکان استاندارد شوند. اگر در عملیات بسته بندی چند کارخانه درگیر باشد ، داشتن استانداردها یک ضرورت مطلق است.
مطلب پیشنهادی:   RSC با کف چفت شونده (ته قفلی)؛ جعبه‌ای خارق‌العاده

رعایت موارد ذکر شده شاید در نظر ساده بیایند اما در عمل گاها چالش برانگیز می شوند از همین روی باید برای هر کدام به خوبی برنامه ریزی کرد و تحقیقات انجام داد تا در نهایت فروش خوبی برای محصول به ارمغان آورد.
بهینه سازی هزینه بسته بندی
شرکت سپیدار کارتن طیف گسترده ای از سبک های بسته بندی آماده خرده فروشی را در مجموعه ای از مواد و جعبه های خلاقانه نظیر هاردباکس با کیفیت بالا برای ایجاد نتایج برجسته ارائه می دهد.

کارشناسان کارخانه کارتن سازی سپیدار کارتن شما را در انتخاب بهترین روش ها را برای چاپ بر روی RRP راهنمایی می کنند و به شما کمک می کنند تا با طراحی و چاپ بسته بندی محصولتان آوازه ی نام تجاریتان را به حداکثر برسانید ، حضور محصولاتتان را در قفسه های خرده فروشی بهینه کنید و در نهایت فروش را افزایش دهید.

سخن پایانی

در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری، تکنسین های بسته بندی باید با در نظر گرفتن پایان چرخه عمر بسته بندی، آن را طراحی کنند؛ در نتیجه متخصصان بسته بندی موظفند نحوه عملکرد یک بسته، افرادی که از آن استفاده می کنند و ساده ترین و مناسب ترین قالب برای استفاده مجدد یا بازیافت را به طور کامل برای تولید کننده و خریدار واضح کنند.
در پایان این نکته را مد نظر داشته باشید که هیچ روش و استراتژی ثابتی در صنعت بسته بندی وجود ندارد و این صنعت دائما در حال به روز رسانی و بهتر شدن می باشد، اما توجه به سلیقه مخاطب هدف در استراتژی انتخاب بسته بندی دائما بازار های رقابتی را تحت الشعاع قرار می دهد.
پس همیشه پیش از رقبا از سلایق مخاطب محصولتان با خبر شوید و طراحی و بسته بندی محصول را به بهینه ترین روش انجام دهید تا نرخ ماندگاری بالایی در بازار داشته باشید.

1 دیدگاه دربارهٔ «بهینه سازی هزینه بسته بندی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 info@sepidarcarton.com

دفتر فروش: ۷۷۲۸۹۳۹۰  |  ۷۷۲۸۹۳۹۱  |  ۷۷۸۲۳۱۷۲
خط تلگرام دفتر مرکزی: ۰۹۱۲۲۴۵۷۶۳۶

آدرس کارخانه: تهران، شهرک خوارزمی، فاز۲، بلوار گلستان، ابتدای خیابان بگونیا، پلاک۱۳۶
Call Now Buttonمدیر عامل 09122457636