جعبه شکلات: طراحی، بسته بندی، تولید و چاپ جعبه شکلات

جعبه شکلات: طراحی، بسته بندی، تولید و چاپ جعبه شکلات

4.5/5 - (2 امتیاز)

جعبه شکلات های خلاقانه‌ی “گروه تولیدی سپیدارکارتن” به عنوان بازاریاب ساکت شکلات شرکت شما عمل می‌کنند! این جعبه شکلات‌ ها قادرند در ویترین‌های مراکز فروش، مانند چراغ‌قرمز توجه عابرین را به خود جلب نمایند!

اهمیت بسته‌بندی جعبه شکلات

ما در تولید جعبه های شکلات، ارتقاء بازاریابی شما را به عنوان مهم‌ترین هدف خود در نظر گرفته‌ایم، چون معتقدیم که در وهله‌ی نخست، پوشش یک کالاست که به شیوه‌های گوناگون، معرف آن است.
بسته‌بندی هر محصولی نخستین عامل ارتباط بصری با خریدار و یا مخاطب به‌شمار می‌آید. ما به خوبی می‌دانیم که باید پیام شما را به عنوان تولید‌کننده‌، در همان نگاه اول با جعبه شکلات تولیدیمان به مشتریانتان برسانیم و بین آن‌ها و محصول شما ارتباط لازم را برقرار کنیم.

“گروه تولیدی سپیدارکارتن” در ساخت جعبه شکلات موارد زیر را به طور جدی در نظر می‌گیرد:

 • انتقال کامل اطلاعات مربوط به شکلات مورد نظر از طریق بصری به مشتریان و جذب آن‌ها.
 • انتقال مزایای محصول شما به مشتریان از طریق روش‌های خلاقانه در طراحی جعبه های شکلات و تشویق آن‌ها به خرید از طریق طراحی و بسته‌بندی فعال و هوشمند.
 • تهیه و ارایه‌ی بسته‌بندی مناسب و مطابق با استاندارد‌های بین‌المللی از نقطه‌نظر بهداشتی.
  نظر به این‌که شکلات جزو مواد خوراکی می‌باشد، لذا انتخاب اقلام مربوط به تولید جعبه شکلات مستلزم عدم استفاده از مواد اولیه‌ی مضر و یا فاسد کننده‌ی اقلام خوراکی است. با توجه به موارد ذکر شده ما با حفظ استانداردهای لازمه در نوع ماده‌ی به‌کار رفته در انواع جعبه شکلات، همکار جدی شما در امر حفاظت از امنیت غذایی مشتریانتان خواهیم بود.
 • یکی دیگر از اهداف هر نوع از بسته‌بندی، حفظ محصول از آسیب‌های فیزیکی و یا ناشی از موارد مربوط به حمل‌ونقل و جا‌به‌جایی محصول است. تمامی جعبه شکلات‌های “سپیدارکارتن” اعم از جعبه شکلات چوبی یا جعبه فلزی شکلات و جعبه شکلات‌های معمولی، از نظر استقامت و سهولت حمل‌‌ونقل و چینش، به‌صورت اندیشیده شده تولید می‌شوند.
 • یکی دیگر از اهداف کلیدی ما، تولید جعبه شکلاتی است که شامل معیارهای بسته‌بندی پایدار (Sustainable Packaging) باشد. به عبارت ساده‌تر جعبه کادویی برای شکلات توسط ما طوری طراحی و ساخته می‌شود که تا حد امکانات صنعتی کشور، از فن‌آوری‌های پاک، فراهم شده باشد و حفظ سلامت مصرف کنندگان و محیط‌ زیست، در تولید آن لحاظ شده باشد. این جعبه ها تا پایان تاریخ مصرف محصول، تمام قابلیت‌های خود را به‌صورت کامل حفظ خواهند کرد.
 • ما در تمامی مراحل تولید جعبه شکلات، علاوه بر حفظ مزایای رقابتی، مطابقت قیمت جعبه شکلات تولیدی خود را با معیارهای بازار به دقت در نظر می‌گیریم.
 • در یک جمع‌بندی کلی علاوه بر طرح‌های خلاقانه، ما قادریم استانداردهای بسته بندی را از نظر وجود سه لایه‌ی بسته بندی مربوط به شفافیت دیداری محصول- حفاظت بهداشتی محصول و حفاظت فیزیکی در حین جابه‌جایی و حمل‌و‌نقل محصول را به بهترین شکل ممکن در قالب جعبه شکلات تولیدی خود به شما تقدیم کنیم.

طراحی جعبه شکلات

یکی از مهم‌ترین عوامل فروش جعبه شکلات به طراحی خلاقانه و کاربردی آن مربوط است. “گروه تولیدی سپیدارکارتن” موارد زیر را در خدمات طراحی جعبه شکلات لحاظ می‌کند:

 • در تمام بازارهای جهان طراحی جعبه شکلات نقش بسیار مهمی در فروش جعبه شکلات دارد.
  نظر به وجود جو شدید رقابتی در بازار شکلات در جهان و ایران، لزوم ارتقای خدمات طراحی و استفاده از طرح‌های نو و خلاقانه بیش از پیش محسوس است و ما هر روز در مسیر پیشرفت و انجام طراحی‌های کاربردی‌تر‌، زیبا و مقرون‌به‌صرفه‌تر، گام ‌های لازم را برداشته و با استفاده از مجربترین و باسابقه‌ترین ایده‌پردازان و طراحان در سطح کشور و پی‌گیری مداوم پیشرفت‌های جهانی در این رشته، نسبت به ارایه‌ی برترین طرح‌های جعبه ‌شکلات، تلاشی شبانه‌روزی را به خرج می‌دهیم. در بازار رقابتی امروز، تنها یک گرافیست ماهر بودن برای طراحی جعبه شکلات عالی کافی نیست!
مطلب پیشنهادی:   آیا تولید کارتن در مقیاس جهانی رو به افزایش است؟

ما معتقدیم که شرکت‌ ما و طراحان آن، باید علاوه بر توانایی‌های فنی، قدرت ارزیابی دقیق خصلتها و خصوصیت‌های فرهنگی مردم و اقشار و بازارهای کوچک و بزرگ محصول مورد نظر را داشته باشند، در غیر این صورت موفق به ارایه‌ی طرح‌های عالی و نوآورانه نخواهند شد و محصول طراحی شده در قفسه‌ی فروشگاه‌ها خود را بین محصولات رقبا نشان نخواهد داد.

 • خرید جعبه شکلات علاوه بر یک نیاز مصرفی، یک عمل ذوقی نیز هست و نقش این جنبه‌ی ذوقی در انتخابی که مشتری انجام می‌دهد بیش از 80 درصد تأثیر مستقیم دارد، لذا طراحی جعبه شکلات از نظر رنگ، ابعاد و عکس جعبه شکلات ، فروش یا عدم فروش محصول شما را تا حد زیادی تعیین می‌کند.
  نخستین گام ما در طراحی جعبه شکلات منتقل کردن این حس به مشتری است که شکلات شما یک محصول معمولی نیست و از کیفیت ویژه‌ای برخوردار است، به عبارت دیگر در گام اول می‌کوشیم به بیننده القاء کنیم که با محصول متفاوت و جذاب‌تری روبرو شده است.
 • یکی دیگر از مواردی که لازم می‌دانیم حتما در طراحی جعبه های شکلات رعایت شده باشد، القای این حس به مشتری است که می‌توان این جعبه شکلات را با اطمینان خاطر به عنوان کادو و هدیه انتخاب و خریداری کرد. تجربیات طراحان ماهر ما در این زمینه تحول بزرگی در نمای ظاهری شکلات شما به وجود خواهد آورد.
 • باید توجه کنید که بخش بزرگی از برداشت و تصور مشتری و یا بیننده‌ی محصول شما از حرفه، سابقه، مهارت و کیفیت کار شما در همان نگاه اول شکل می‌گیرد. ایجاد احساس اطمینان از کیفیت و سلامت محصولتان یکی دیگر از اهداف طراحان حرفه‌ای جعبه‌شکلات در “گروه تولیدی سپیدارکارتن” است. لازم است که مشتری در برخورد اول با محصول شما، نسبت به کارخانه و یا کارگاه تولیدکننده‌ی محصول احساس اطمینان کند و این حس به او القاء شود که این شکلات در یک مرکز تولیدی مدرن و با رعایت اصول بهداشتی تولید شده است.
 • آن‌چه که برای طراحان ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، خصوصیات بازار هدف شماست. ما هیچ‌گاه به اصطلاح با چشمان بسته اقدام به تولید و عرضه‌ی جعبه شکلات نمی‌کنیم. هر شکلاتی می‌تواند توسط تمامی اقشار و یا گروه‌های سنی به صورت اتفاقی مصرف شود ولی باید در نظر داشت که هر شکلاتی نمی‌تواند در بین تمامی اقشار و گروه‌های سنی جامعه از محبوبیت یکسانی برخوردار باشد، به همین دلیل ما با کسب اطلاعات لازم از شما در مورد انواع شکلات‌هایی که قصد سفارش جعبه شکلات برای آن‌ها را دارید، تمامی علایق و خصوصیات مورد پسند اقشار و گروه‌های سنی را که بازار هدف آن نوع از شکلات شما هستند را در طراحی جعبه شکلات مربوطه در نظر می‌گیریم.
 • در مرحله‌ی بعدی هدف ما عبارت از این خواهد بود که برای هر یک از انواع شکلات‌های شما در ذهن مشتریانتان تصویرسازی کنیم، طوری که نام شکلات شما تصویر خاصی را در ذهن آن‌ها تداعی کند! این کار، بخش دیگری از خدمات طراحی مدرن است که به عنوان عامل بازاریابی شکلات در جهان امروز عمل می‌کند و ما خود را ملزم به اجرای هرچه خلاقانه‌تر آن می‌دانیم. این خلاقیت که نوعی “برندسازی” برای شرکت و یا تولیدی شما نیز هست، توسط ارایه‌ی طرح‌های مختلف، از طرح‌‌های تمام شده تا طرح‌‌های جعبه شکلات لایه باز صورت می‌پذیرد. بدین‌ترتیب قادر خواهیم بود در هر مقطع زمانی از نظرات شما و بازخوردهای مشتریانتان نیز در اصلاح و بهبود طراحی جعبه شکلات مورد نظر استفاده کنیم. ما معتقدیم که یکی دیگر از عوامل موفقیت در این زمینه همکاری مستمر بین تولید کنندگان و طراحان هنرمند است.
 • خدمت بسیار مفیدی که می‌توانیم در جهت ارتقای فروش شما انجام دهیم، موضوع ارتباط رنگ و تزیین جعبه شکلات با طعم شکلات مورد نظر است. هر یک از طعم‌ها رابطه‌ای روانشناسانه با یکی از رنگ‌ها دارند. در صورت عدم اطلاع علمی و کافی از رابطه‌ی رنگ و طعم و نوع و میزان رنگ‌های به کار رفته در انواع جعبه شکلات، فروش شما با افت مواجه خواهد شد.
 • از جنبه‌ی فنی قضیه و از نقطه نظر طراحی، پرهیز از آفت‌های خفگی طرح و عدم استفاده از رنگ‌هایی با طول موج‌های نزدیک به هم در دستور کار ما قرار دارد، سادگی، خلاقیت و استفاده‌ی بهینه از قدرت متفاوت کشش رنگ‌ها در تولید جعبه شکلات شیوه‌ی ماست.
 • علاوه بر طراحی جعبه شکلات، در برخی محصولات ویژه تزیین جعبه شکلات نیز اهمیت خاصی دارد. در چنین سفارش‌هایی با رعایت معیارهای هزینه‌ی مورد نظرتان، خلاقانه‌ترین طرح‌های ممکن ارایه خواهد شد.
مطلب پیشنهادی:   بهترین شیوه چاپ در صنعت بسته بندی کدام است؟

تزیین جعبه های شکلات در سطح جهان یکی از بازارهای گران‌قیمت و پر رونق است که در آن جعبه شکلات‌هایی با تزیینات بسیار گران‌بها (دارای الماس‌های خاص)، تا جعبه‌ شکلات‌هایی با تزیینات ارزان‌تر تولید می‌شوند که از جمله مشهورترین آنان می‌توان این برندها را مثال زد:

 1. Le Chocolate Box
 2. Frrrozen Haute Chocolate
 3. Golden Speckled Egg
 4. Swarovski Studded Chocolates
 5. Knipschildt Chocolatier
 6. Gold and Diamond Chocolates

موارد استفاده‌ی تزیین جعبه شکلات در مناسبت‌های بسیار مهم است و مزایای آن تأثیر چشم‌گیر چنین هدیه‌ای در نظر شخص دریافت کننده و نیز اطرافیان او می‌باشد.

 • در تمامی سفارشات عادی و یا ویژه، در صورتی که خودتان طرح یا شرایط به‌خصوصی برای سفارش جعبه شکلات در نظر گرفته باشید، طراحان قادرند با ارایه‌ی “موکاپ” جعبه شکلات، کار شما را در تهیه و ایجاد بهترین حالت طرح مورد علاقه‌تان یاری دهند. به عبارت دیگر “موکاپ” جعبه‌های شکلات عبارت است از یک طرح گرافیکی که جعبه‌ی مورد نظر را در حالت‌ها و اشکال گوناگون همراه با نوع جنس مصرفی آن به شما نشان می‌دهد، طوری که قبل از تولید جعبه بتوانید شکل نهایی محصول را به درستی مشاهده کنید.
 • همه‌گونه طراحی جعبه شکلات برای مناسبت‌های خاص از قبیل جعبه شکلات عید نوروز، شب یلدا و جعبه شکلات ولنتاین و سایر مناسبت‌های اختصاصی شما در حیطه‌ی کاری طراحان ما قرار دارد.

در زیر تعدادی از طرح های جعبه شکلات نشان داده شده است:

جعبه شکلات

جعبه شکلات

جعبه شکلات

جعبه شکلات

جعبه شکلات

جعبه شکلات

جعبه شکلات

چاپ جعبه شکلات

“گروه تولیدی سپیدارکارتن” بر حسب نوع سفارش شما دارای کلیه‌ی امکانات چاپ اتوماتیک لمینت- چاپ فلکسی و جعبه‌های مقوایی چندلایه با قابلیت چاپ دیجیتالی می‌باشد و با بهترین کیفیت ممکن طرح‌های خلاقانه‌‌ی آماده شده را برای سفارشات شما چاپ و اجرا خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی:   کارتن 5 لایه (کارتن پنج لایه)

انواع جعبه شکلات

انواع جعبه شکلات را می‌توان از نظر جنس به موارد زیر تقسیم کرد:

 • جعبه شکلات مقوایی
 • جعبه شکلات چوبی
 • جعبه فلزی شکلات
 • جعبه شکلات با جنس‌های فانتزی

در “گروه تولیدی سپیدارکارتن“، انواع کارتن نظیر “دایکاتی” عادی، مقوایی، “لمینتی” قابل به کارگیری در موارد مربوط به خود هستند. سادگی، خلاقیت و طرح مدرن و شیک جعبه شکلات مقوایی با قابلیت حفاظتی بالا، موارد جدایی‌ناپذیر کار ما در این زمینه می‌باشند.

جعبه شکلات چوبی نیز یکی دیگر از جعبه هایی است که مشتریان پروپاقرص خود را داشته و حالتی صمیمی و مبتنی بر حس طبیعت و اصالت به بیننده‌ی خود منتقل می‌کند. حتی بیشتر اوقات چنین جعبه هایی که به عنوان هدیه اهداء شده‌اند، به عنوان یادگاری یا وسیله‌ا‌ی تزیینی و یا برای نگهداری اشیای دیگر، از سوی فرد دریافت کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد.
شما می‌توانید جنس و طراحی و نوشته های مورد نظر خود را برای ساخت و چاپ یا حکاکی بر روی جعبه شکلات چوبی سفارش دهید و یا نمونه‌ی مورد علاقه‌ی خود را با نیاز به هرگونه تغییر و اصلاح به ما تحویل داده و محصول مورد نظر خود را با بهترین کیفیت و زیباترین طراحی و اجرای ممکن، تحویل بگیرید. ساخت جعبه شکلات چوبی برحسب نوع سفارش به صورت دستی و ماشینی (توأمان) و یا با استفاده از برش با دستگاه لیزر (برای اجرای طرح‌های بسیارظریف) انجام می‌شود.

جعبه فلزی شکلات در ابعاد و اشکال گوناگون با روکش و یا بدون روکش یکی دیگر از انواع جعبه های شکلات است که در نمونه‌های روکش‌دار آن، بسته به طرح انتخابی، از روکش‌های پارچه‌ای، مخملی و یا چرمی استفاده می‌شود. بسته به آداب‌ و رسوم هر منطقه، معمولاً این نوع از جعبه های شکلات بیشتر در مناسبت‌های رسمی و بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. از دیگر مزایای آن استحکام و حالت سنگین و فاخر آن در موارد مربوط به اهداء هدیه است.
در بخش جعبه های شکلات‌ با جنس فانتزی، می‌توان به انجام کاردستی با جعبه ها اشاره کرد. در این نوع از کاردستی‌ها بر حسب طرح مورد نظر از کاغذ، مقوا، الیاف طبیعی، پارچه و مشتقات آن و یا هر جنس فانتزی دیگری استفاده می‌شود. وجه‌تمایز انجام کاردستی با جعبه شکلات در شخصی‌سازی جعبه شکلات نهفته است. این نوع از جعبه شکلات جهت هدیه به افرادی که فرد اهداء کننده با آن‌ها احساس صمیمیت بیشتری دارد به‌کار می‌رود. هم‌چنین استفاده از آن در مناسبت‌های خاص و از جمله به عنوان هدیه‌ی‌ روز تولد شخص مرسوم است.

جمع‌بندی

“شرکت سپیدارکارتن” با رعایت تمامی موارد توضیح داده شده مفتخر خواهد بود که با تولید جعبه شکلات مورد نیاز واحد صنعتی شما، تحولی مثبت را در فروشتان به‌وجود بیاورد.

جهت اخذ اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۳۶۴۲۷۶۲۸-۰۲۱

3 دیدگاه دربارهٔ «جعبه شکلات: طراحی، بسته بندی، تولید و چاپ جعبه شکلات»

 1. زهره رامشك

  با سلام و خسته نباشيد
  مي خواستم بپرسم شركت شما جعبه شكلات به تعداد كم هم توليد مي كند
  من حدود ١٠٠ تا ١٢٠ عدد جعبه شكلات به ابعاد ٢٥*١٥ ميخوام شركت شما ميتونه اين تعداد جعبه رو توليد كنه
  ممنون ميشم از واهنمايتون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 info@sepidarcarton.com

دفتر فروش: ۷۷۲۸۹۳۹۰  |  ۷۷۲۸۹۳۹۱  |  ۷۷۸۲۳۱۷۲
خط تلگرام دفتر مرکزی: ۰۹۱۲۲۴۵۷۶۳۶

آدرس کارخانه: تهران، شهرک خوارزمی، فاز۲، بلوار گلستان، ابتدای خیابان بگونیا، پلاک۱۳۶
Call Now Buttonمدیر عامل 09122457636