چگونه می توانید تشخیص دهید که کدام بسته بندی برای شما ایده آل خواهد بود؟

چگونه می توانید تشخیص دهید که کدام بسته بندی برای شما ایده آل خواهد بود؟

5/5 - (1 امتیاز)

بر اساس گزارش ها، بخش اعظم کسب و کارهای جدید در صنعت تکنولوژی، مواد غذایی و آشامیدنی (مخصوصاً غذاهای سالم و خانگی) فعال هستند.

علاوه بر رشد استارت آپ ها، شاهد بوده ایم که مصرف کنندگان تمایل قابل توجهی به نشر ویدیوهای مربوط به بازکردن بسته بندی محصولات جدید در یوتیوب داشته اند. کسب و کارهای جدید، مخصوصاً آن هایی که در عرصه تکنولوژی فعال هستند، باید به این موضوع نگاه ویژه ای داشته باشند چرا که سرنوشت محصولات جدیدی که توسط شرکت های تکنولوژی محور نظیر اپل تولید می شود و نیز محصولات آرایشی و بهداشتی در گروی محتوایی است که مصرف کنندگان منتشر می کنند. بلاگرهای یوتیوب یک ابزار بازاریابی رایگان و قدرتمند هستند که می توانند مردم را نسبت به خرید محصولات جدید ترغیب و تشویق کنند. مسلماً بسته بندی اولین چیزی است که بلاگرها و عموم مردم پیش از دیدن محصولات جدید با آن مواجه می شوند. با این اوصاف، چگونه می توانید تشخیص دهید که کدام بسته بندی برای شما ایده آل خواهد بود؟

اهمیت بسته بندی مقرون به صرفه و ماندگار

یک بسته بندی خوب و تاثیرگذار دو هدف کاملاً واضح و مشخص را دنبال می کند:

  1. محافظت از محصولی که درون آن قرار گرفته و در صورت نیاز حفظ شرایط بهداشتی آن
  2. داشتن ظاهری زیبا و جذاب و در معرض دید قرار دادن برند شما

زمانی که یک کسب و کار نوپا می خواهد برای محصولات خود بسته بندی انتخاب کند، می بایست این دو موضوع را مد نظر قرار دهد. هر کدام از این دو مورد، گزینه های متعدد و متنوعی را پیش روی شما قرار می دهند؛ به عنوان مثال می خواهید بسته بندی شما قابل بازیافت باشد؟ ترجیح می دهید بسته بندی هایتان مقاوم و محکم یا انعطاف پذیر باشند؟ مقرون به صرفه و ماندگار بودن بسته بندی ها نقش مهمی در موفقیت استارت آپ ها ایفا می کند.

مطلب پیشنهادی:   جعبه کارتنی کیبوردی

ماندگاری یک ویژگی مهم است که از نقطه نظر بسیاری از مصرف کنندگان حائز اهمیت است و بسیاری از برندهای جدید به ماندگار بودن بسته بندی هایشان می بالند. یکی دیگر از ویژگی های یک بسته بندی ایده‌آل برای هر کسب و کاری، مقرون به صرفه بودن قیمت آن بسته بندی است، یک بسته بندی که می توانند در بلند مدت روی آن حساب کنند و مطمئن باشند سود دهی آن ها را به خطر نخواهد انداخت.

انتخاب یک تولیدکننده مناسب

استارت آپ ها به هنگام انتخاب بسته بندی باید در انتخاب تولیدکننده بسته بندی هم دقت کنند. برخی از کسب و کارها ترجیح می دهند تولیدکننده ای را انتخاب کنند که در صنعت آن ها سابقه فعالیت داشته باشد (به عنوان مثال در صنعت بسته بندی موادغذایی منجمد)، در حالی که برخی دیگر دوست دارند با تولیدکنندگان بومی یک رابطه تجاری را شکل دهند یا با تولیدکنندگانی کار کنند که موازین و اصولی مشابه به خودشان دارند (به عنوان مثال سازگار بودن با محیط زیست یا استفاده از طراحی های خلاقانه). در نهایت این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام گزینه برای بسته بندی کردن محصولات شما ایده آل است اما حواستان به هزینه هایتان هم باشد.

ارزش پولی که می پردازید

عواملی متعددی مشخص می کنند که پول پرداخت شده به تولید کننده بسته بندی ارزشش را دارد یا نه، به عنوان مثال، برقراری یک ارتباط خوب با تأمین کننده، مقایسه کردن محصولات متنوع بسته بندی و تولیدکنندگان شان و ماندگاری طولانی مدت بسته بندی و ارتباط شما با تولید کننده. همه استارت آپ ها به دنبال یک طراحی رویایی و جاه طلبانه برای بسته بندی محصولات خود هستند، بنابراین علاوه بر قیمت ها باید عوامل مؤثر در برندسازی و سبک های طراحی را هم مقایسه کنید و در صورت نیاز یکی را فدای دیگری کنید.

مطلب پیشنهادی:   هارد باکس ها جعبه هایی با جنس فوق قوی

تولید بسته بندی در تیراژ پایین به معنای بالا رفتن قیمت آن است، بنابراین تا زمانی که شمار مشتریانتان به یک سطح مشخص نرسیده، قیمت بسته بندی عامل مهمی است که به عنوان یک برند جدید باید حواستان به آن باشد.
کارآیی و بازدهی زنجیره تولید می تواند در انتخاب تولیدکننده بسته بندی نقش مهمی داشته باشد. یک زنجیره تولید کارآمد می تواند کمک کند تا در هزینه های خود صرفه جویی کنید و مزایای زیست محیطی بسیاری به همراه دارد. یادتان باشد که مصرف کنندگان مدرن برای کاهش حداکثری پسماندها ارزش بسیاری قائل هستند.

محافظت از محصولات

بسته بندی علاوه بر مقرون به صرفه بودن، باید در ایفای مهم ترین نقش خود، مؤثر عمل کند؛ محافظت از محصول. یک بسته بندی بی کیفیت نمی تواند محصولات را صحیح و سالم به دست مصرف کنندگان برساند و آسیب دیدن محصولات ارسالی برای کسب و کارها هزینه های بسیاری را به همراه خواهد داشت. این مسئله برای محصولات مصرفی (که می بایست سالم و بهداشتی بمانند) و کالاهای تکنولوژی مدرن بیشتر صدق می کند چرا که محصولات آن ها گران قیمت بوده و اگر به خاطر کیفیت پایین بسته بندی آسیب ببینند، شرکت ها خسارات قابل توجهی را متحمل می شوند.

طراحی اختصاصی بسته بندی ها به صورت آنلاین

بسیاری از صنایع این فرصت را در اختیار مشتریان خود قرار داده اند تا به صورت آنلاین بسته بندی هایی اختصاصی برای خود طراحی کنند. به عنوان مثال، اخیراً شرکت نوتلا یک کمپین بازاریابی راه انداخته تا افراد بتوانند پس از خرید محصولات نوتلا، بسته بندی اختصاصی خود را سفارش دهند که نام خودشان بر روی بسته بندی درج شده باشد. برند Burberry هم به مشتریان خود اجازه می دهد تا حروف اول نام و نام خانوادگی خود را بر روی شیشه های عطر و ادکلن خود چاپ کنند.

این درجه از اختصاصی سازی برای بسیاری از مصرف کنندگان جذاب و مهیج است، چرا که می توانند محصولات برندهای محبوب شان را باب میل خود کنند. یک گزینه جالب توجه برای کسانی که می خواهند هدیه ای تهیه کنند، در روزهای نزدیک به تعطیلات این اختصاصی سازی برای خریداران بسیار جذاب است و آمار فروش را افزایش می دهد.

مطلب پیشنهادی:   بهترین جنس برای جعبه بسته بندی پستی

با این حال، طراحی اختصاصی بسته بندی، به صورت آنلاین، گزینه نسبتاً گران قیمتی است. به علاوه بیش از حد انتظار باید در این مورد کار کنید؛ برندها باید استفاده از یک سری کلمات را ممنوع کنند؟ چه کسی باید بر این کار نظارت کند و چه کسی باید این کار را به مرحله اجرا در آورد؟

برای استارت آپ هایی که از لحاظ بودجه در مضیقه هستند، در ابتدای کار، اختصاصی کردن طراحی بسته بندی کمی دور از دسترس است اما باید آن را همچون یک هدف بلند مدت مد نظر داشته باشند. برای برندهای جدید که می خواهند جایگاهی در بازار به دست آورند، تهیه یک بسته بندی زیبا، جذاب و کارآمد از یک تولید کننده قابل اعتماد و ارائه دهنده بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت بهترین گزینه است.

گزینه های ایده‎آل بسته بندی

نمی توان یک گزینه ایده آل برای بسته بندی تمامی محصولاتی استارت آپی معرفی کرد، چرا که اولویت ها و دغدغه های تجاری هر یک از آن ها متفاوت از دیگری است. بودجه، طراحی و محصولاتی که قرار است بسته بندی شوند، تأثیر بسزایی در انتخاب بهترین گزینه بسته بندی دارند.

شاید بهترین کاری که می توانید انجام دهید صحبت کردن با چند تولیدکننده و مقایسه کار آن ها پیش از تصمیم گیری و انتخاب مناسب ترین گزینه باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب بسته بندی مناسب کسب و کارتان می توانید با بخش کسب و کارهای کوچک شرکت سپیدار کارتن تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 info@sepidarcarton.com

دفتر فروش: ۷۷۲۸۹۳۹۰  |  ۷۷۲۸۹۳۹۱  |  ۷۷۸۲۳۱۷۲
خط تلگرام دفتر مرکزی: ۰۹۱۲۲۴۵۷۶۳۶

آدرس کارخانه: تهران، شهرک خوارزمی، فاز۲، بلوار گلستان، ابتدای خیابان بگونیا، پلاک۱۳۶
Call Now Buttonمدیر عامل 09122457636