مقالات

انواع جعبه مقوایی

انواع گوناگون جعبه های مقوایی

5/5 - (1 امتیاز)

شرکت سپیدار کارتن طیف متنوعی از انواع جعبه مقوایی را عرضه می دارد، ما می توانیم این جعبه ها را مطابق نیازهای فردی شما طراحی کرده و تصاویری را بر روی آن ها چاپ کنیم که شما می خواهید. در ادامه قصد داریم شما را با محصولات ارائه شده توسط سپیدار کارتن آشنا کنیم:

انواع جعبه مقوایی :

جعبه های قفسه ای شکل

جعبه های قفسه ای شکل

این نوع از انواع جعبه مقوایی غالباً در قفسه فروشگاه ها یافت می شوند و اقلام مختلف را در معرض نمایش می گذارند. با این اوصاف جعبه های قفسه ای شکل دو کاربرد مهم دارند؛

 1. از محصولات شما در ویترین فروشگاه ها محافظت کرده و آن ها را سالم نگه می دارند.
 2. به زیبایی هر چه تمام تر محصولات و برند شما را نمایش می دهند و جلوه خاصی به آن ها می بخشند.

این سبک جعبه مقوایی را می توان به قد و قواره محصولات شما طراحی کرد، تصمیم با شماست که می خواهید تنها یک کالا را در این جعبه به نمایش در آورید یا هزینه ها را کاهش دهید و چند کالا را در یک جعبه مقوایی بچینید. ما در این مقوله گزینه های متعددی برایتان داریم.

جعبه های آرشیو بندی و بایگانی

جعبه های آرشیو بندی و بایگانی

این نوع از انواع جعبه ها غالباً به صورت یک جعبه مقوایی و درپوش مجزا و جداگانه عرضه می شوند، گرچه می توان آن ها را به صورت یک تکه نیز تولید کرد. از آن‌جایی که هدف از طراحی چنین جعبه هایی انبار کردن طولانی مدت محتویاتشان می باشد، درپوش و جعبه غالباً از هم مجزا هستند. از این جعبه ها برای ذخیره کردن اسناد و مدارک، وسایل شخصی و سایر مصارف اداری بهره می گیرند. عموماً جعبه های مقوایی مخصوص آرشیو بندی و بایگانی را از مقوای تک جداره می سازند، بدین معنا که ساخت چنین جعبه هایی مقرون به صرفه می باشد. جعبه های ارزان قیمتی که پس از مونتاژ و سوار کردن، قدرت و استحکام حیرت آوری از خود نشان می دهند. سایزهای استاندارد و متداول این جعبه ها در انبار سپیدار کارتن موجود می باشد.

جعبه و درپوش

جعبه و درپوش

ما جعبه مقوایی و درپوش آن را به صورت صاف و تا نخورده عرضه می داریم تا انبار کردن آن ها برایتان آسان و بی دردسر گردد. تولید و ساخت آن ها به گونه ای ست که پسماند بسیار اندکی از خود به جا می گذارند، لذا از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشند. به هنگام مونتاژ و سرهم بندی کردن این جعبه ها می بایست با کمک چسب مایع یا چسب نواری و یا منگنه گوشه های این نوع از انواع جعبه مقوایی را به هم محکم کنید تا همه بخش ها سرجای خود قرار گیرند و در نهایت شکل اصلی جعبه را حفظ کنند. در صورت نیاز می توانید بر روی این جعبه ها چاپ دو رنگ را پیاده کرد که برای پیچیدن نام و آوازه برندتان راهکار ایده آلی به شمار می رود.

مطلب پیشنهادی:   جعبه های مقوایی موج دار با ابعاد و چاپ كاملاً اختصاصی و سفارشی

جعبه های دارای برش قالبی

جعبه های دارای برش قالبی و قفل سرخود

معمولاً از این جعبه ها برای حمل و نقل اقلام کوچک بهره می گیرند. از بارزترین ویژگی های این جعبه ها می توان به مستحکم و بادوام بودن و راحت و سریع مونتاژ شدن آن ها اشاره داشت، به همین دلیل هم در صنعت پست محبوبیت چشمگیری داشته و استفاده از آن ها رونق و رواج فراوان دارد. این نوع از انواع جعبه مقوایی از جنس مقوای موجدار بوده و به صورت خام در رنگ های سفید و قهوه ای موجود می باشند اما بسته به میل شما می توان تصاویری را هم بر رویشان چاپ کرد. برای سهولت انبار کردن، این سبک از جعبه مقوایی را به صورت صاف و تا نخورده و در قالب یک پالت عرضه می کنیم، البته مدنظر داشته باشید ما می توانیم این جعبه ها را مطابق با نیازها و خواست های شما بسته بندی و ارسال کنیم.

 

جعبه های پاکتی شکل

زمانی که این جعبه ها را مونتاژ می کنید، پایه آن ها ظاهری شبیه به یک پاکت مهر و موم شده به خود می گیرد. سبک طراحی این جعبه ها به گونه ای ست که می توان خیلی سریع و راحت و بدون نیاز به چسب آن ها را ساخت. زبانه ای بر روی درپوش آن تعبیه شده که به سمت داخل خم می شود و جعبه مقوایی را در کمال زیبایی و ظرافت قفل می کند. ما می توانیم نحوه طراحی و ساخت این جعبه ها را برحسب نیاز و خواست شما تغییر دهیم؛ می توانیم آن ها را به سبک و سیاق جعبه های قفسه ای شکل در آوریم، یک دکمه قفل کن به آن بیفزاییم یا قلاپ بالایی آن را برداریم تا شکل یک ویترین و پیشخوان را به خود بگیرد.

جعبه های پاکتی شکل
جعبه های پنج پانلی

از این جعبه ها برای بسته بندی محصولات باریک و بلند بهره می گیرند و می توان آن ها را از مقوای موج دار تک جداره یا دو جداره ساخت، بستگی به این دارد که محصولات شما به چه میزان محافظت نیاز دارند. جعبه های پنج پانلی به صورت صاف و تا نخورده عرضه می شوند و می توان چاپ دو رنگ یا تک رنگ را بر روی آن ها پیاده کرد تا نام و آوازه شما بر روی جعبه های بسته بندی محصولاتتان نقش بندد و به شهرت برسید.

مطلب پیشنهادی:   کارتن های استاندارد مخصوص اسباب کشی

جعبه های Overlap
جعبه مقوایی Overlap (بر روی هم قرار گرفتن فلاپ ها)

این جعبه ها کاملاً شبیه کارتن های بسته بندی Fefco 0201 می باشند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، با این تفاوت که فلاپ های جعبه های Overlap بر روی هم قرار گرفته و سطح فوقانی و پایه جعبه را می پوشانند. این سبک از طراحی برای افزایش استحکام و قدرت جعبه های مقوایی ست و بسته بندی ایمن و مطمئن محصولات سنگین را میسر می سازد. ما می توانیم مطابق با نیازهای شما این جعبه ها را از مقواهای موجدار با فلوت (شیار) های مختلف بسازیم. شما می توانید تصویر دلخواه خود را بر روی این جعبه ها چاپ کنید. به منظور تسهیل انبار کردن جعبه ها ما آنها را به صورت صاف و تا نخورده عرضه می داریم. به هنگام مونتاژ و سر هم کردن جعبه ها می توانید از چسب یا منگنه استفاده کنید.

کارتن های بسته بندی

کارتن های بسته بندی

این کارتن ها یک استاندارد صنعتی در بسته بندی محصولات به شمار می روند و رایج ترین و متداول ترین نوع از انواع جعبه مقوایی می باشند. طول و عرض و ارتفاع این کارتن ها می تواند دقیقاً مطابق با ابعاد محصولات شما باشند. ما می توانیم این جعبه ها را از مقواهای موجدار با فلوت های (شیارهای) مختلف بسازیم، همه چیز به این بستگی دارد که محصولات شما به چه میزان محافظت نیاز دارند. در صورت نیاز می توانید نام برند خود را بر روی این کارتن ها حک کنید، یک راهکار ایده آل و ارزان قیمت برای به شهرت رساندن و دیده شدن برندتان.

والت های بسته بندی
والت های بسته بندی

این نوع از انواع جعبه مقوایی برای بسته بندی محصولات کم ارتفاع مناسب می باشند. ما این جعبه ها به صورت صاف و تا نخورده عرضه می داریم و شما می توانید کالای مورد نظر خود را در مرکز آن قرار داده و دیواره های جعبه را دور تا دور آن تا کنید تا کالا در میان آن محصور شود، برای محکم کردن بسته بندی خود می توانید دست به دامن چسب مایع یا نوار چسب شوید. زمانی که جعبه به درب منزل مشتریتان می رسد و او می خواهد درب آن را باز کند، این احتمال وجود دارد که در حین پاره کردن جعبه به محصولتان آسیب رساند، لذا برای جلوگیری از این موضوع می توانید یک لایه مقوایی دورتادور آن بپیچید. در شمار کثیری از فروشهایی که در محل فروشگاه و از طریق دستگاه POS صورت می گیرد، استفاده از این نوع جعبه ها رواج بسیار دارد.

مطلب پیشنهادی:   چگونه می توانید تشخیص دهید که کدام بسته بندی برای شما ایده آل خواهد بود؟

جعبه پیتزا

جعبه پیتزا

از جعبه های پیتزا فقط برای بسته بندی پیتزا استفاده نمی شود! در واقع استفاده از این سبک جعبه ها در صنعت پست و ارسال نامه رواج بسیار دارد. درست به مانند تمامی جعبه های عرضه شده توسط این شرکت، ما می توانیم تصاویر و طرح های مورد نظر شما را بر روی جعبه های پیتزا چاپ کرده و آنها را در ضخامت مورد نیاز شما تولید کنیم.

لبتابی

قفل سرخود

ما این جعبه ها را به صورت صاف و تا نخورده عرضه می داریم تا انبار کردن آن ها آسان و بی دردسر باشد، شما می توانید آن ها را به راحتی مونتاژ و سرهم بندی کنید تا یک بسته بندی محکم و با دوام برای محصولات خود دست و پا کنید. ما می توانیم طراحی این جعبه ها را مطابق با میل و سلیقه شما تغییر داده و دکمه های قفل کن، دسته یا پانل های نمایش به آن ها بیفزاییم. اگر شما به دنبال حفاظت بیشتر از محصولات خود در حین حمل و نقل هستید، ما می توانیم جداره های تقسیم کننده ای در داخل این جعبه ها تعبیه کنیم. این نوع از انواع جعبه مقوایی را می توان از مقوای موج دار با فلوت های مختلف ساخت و عرضه داشت. طراحان ما همواره پذیرای شمایند تا این جعبه ها را در ابعاد و اندازه های دلخواه شما طراحی کنند.

جعبه های سینی شکل

جعبه های سینی شکل و قفل سرخود

شما می توانید این جعبه ها را به همراه محتویاتشان انبار کنید. این نوع از انواع جعبه مقوایی برای بسته بندی بطری ها و قوطی های نوشیدنی ایده آل بوده و غالباً در ویترین سوپرمارکت ها مشاهده می شوند که برند محصولات بر روی آن ها چاپ شده است. چاپ دو رنگ بر روی سطح بیرونی این نوع بسته بندی قابل اجرا می باشد و می تواند نام و آوازه برندتان را در معرض نمایش بگذارید. این جعبه ها به صورت صاف و تانشده ارائه می شوند و به راحتی می توان آن ها را مونتاژ و سر هم بندی کرد. تجهیزات پیشرفته ما می توانند این جعبه ها را در سایز و قالب دلخواه شما تولید کنند.

8 دیدگاه دربارهٔ «انواع گوناگون جعبه های مقوایی»

 1. سلام من جعبه در ابعاد ۶۰ در ۶۰ به ارتفاع ۷ سانت میخوام
  آماده چیزی دارید.اندازه ها تا حدودی کم یا زیاد باشه عیبی نداره.
  برای گذاشتن نان خشک میخوام.
  الان محصولات مون را تو نایلون به سوپر ی ها عرضه میکنیم. تصمیم دارم جعبه هم اضافه کنم.
  با تشکر
  فلکی

 2. کهوری نژاد

  سلام من جعبه۱۰/ ۸به ارتفاع ۶سانت میخوام اماده چیزی دارین بعد قیمت هرجعبه چنددرمیاد متشکرم کهوری نژاد ازبندرعباس

 3. سلام من یک جعبه برای صنایع دستی میخام که داخل هرکدوم یه ست جا بشه ورو جعبه ها ارم وعکس کارمان طراحی بشه

 4. رضازاده

  سلام من یه جعبه برای صنایع دستی می‌خوام..حدودا۲۷×۱۵..قیمت لطفا

 5. سلام من جعبه برای پاوربانک می‌خوام
  ابعاد مثلا 16*9*3 سانتی متر
  داریم همچین چیزی؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس کارخانه: تهران، شهرک خوارزمی، فاز۲، بلوار گلستان، ابتدای خیابان بگونیا، پلاک۱۳۶
Call Now Buttonمدیر عامل 09122457636